WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 26 SIERPNIA 2019

Nic tak nie porusza wyobraźni kibiców jak walki tych największych i najmocniej bijących. Prezentujemy Wam skrót wiadomości z samej tylko wagi ciężkiej w naszym cyklicznym Ring Telegramie. Zapraszamy.

Magomiedrasuł Medżidow (na zdjęciu obok) - trzykrotny mistrz świata w boksie olimpijskim w wadze super ciężkiej (2011, 2013, 2017), związał się z grupą Boxing Stars Management i wkrótce rozpocznie karierę zawodową. Nie znamy jednak jeszcze szczegółów zawodowego debiutu.

Joseph Goodall (6-0, 5 KO) dwa lata temu sięgnął po brąz Mistrzostw Świata, przegrywając w półfinale stosunkiem głosów 1:4 właśnie z Medżidowem. Australijczyk w najbliższą sobotę spotka się z twardy Christianem Tsoye'em (4-3, 3 KO), który jako jedyny wytrwał z nim dotąd w gronie zawodowców do ostatniego gongu. Wtedy był to pojedynek czterorundowy. W sobotę panowie skrzyżują rękawice na dystansie sześciu odsłon.

- Najlepszy obecnie zawodnik wagi ciężkiej? Ktoś z dwójki Wilder i Fury. Zwycięzca rewanżu będzie numerem jeden - uważa były champion, emerytowany już David Haye.

Informowaliśmy już Was o tym, że Carlos Takam (36-5-1, 28 KO) związał się z grupą Star Boxing, przez co pod znakiem zapytania stanęła jego walka z Aleksandrem Usykiem (16-0, 12 KO). Potężnie zbudowany i mocno bijący Kameruńczyk ma jednak nadzieję, że wciąż uda się zakontraktować ten pojedynek. - Długo szykowałem się na Usyka, a teraz słyszę, że podobno Andriej Fiedosow nie będzie gotowy na czas. Wciąż chętnie przywitam go w wadze ciężkiej - mówi Takam. Przypomnijmy, że Usyk ma zarezerwowaną datę na 12 października.

Marco Huck (41-5-1, 28 KO) tym razem wystąpi w roli promotora. Już 12 października zorganizuje galę w niemieckim mieście Braunlage. W rolach głównych wystąpią Armenak Hovhannisyan, Tommy Punch, Artur Reis, Rusto Kraft oraz Felix Lamm.

- To jest ten moment, w którym muszę wypłynąć. Bo jeśli chcesz być najlepszy, to musisz mierzyć się z najlepszymi. On nie wniesie już do ringu niczego nowego i dobrze wiem, czego mogę się po nim spodziewać. Będę gotowy na wszystko co zaproponuje mi w ringu. Dzięki wygranej zrobię kolejny krok naprzód i zbliżę się do miejsca, gdzie chcę być. A moim marzeniem i celem jest mistrzostwo świata - mówi Hughie Fury (23-2, 13 KO), który w sobotę spotka się z Aleksandrem Powietkinem (34-2, 24 KO).

MEDŻIDOW: ZNÓW POKONAŁBYM JOSHUĘ >>>

Anthony Joshua (22-1, 21 KO) skorzystał z zapisu o natychmiastowym rewanżu i 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej znów spotka się z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO). Ale Tony Sims, były trener AJ-a, uważa, że jego dawny podopieczny pośpieszył się z tą decyzją. - Powrót po pierwszej porażce w karierze nigdy nie jest łatwy. Moim zdaniem Anthony powinien powrócić walką z kimś innym, a dopiero potem zabrać się za Ruiza. Ale znając Anthony'ego, on wierzy, że zrewanżuje się mu i odzyska tytuły. Na pewno jednak nie będzie łatwo - stwierdził Sims, który współpracował z Joshuą na początku jego zawodowej kariery.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 26-08-2019 11:44:47 
Marco Huck promuje niejakiego: Tommy Punch który naprawdę nazywa się Tahir Kahrovic. :-)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 26-08-2019 12:08:32 
Te niemieckie "nazwiska" jakie przyjmują zawodowi bokserzy z bałkańskim rodowodem nadają się do kabaretu. Dobrze, że w Polsce nikt nie robi z Czerkaszyna Franka Żelazo ani Teodora Stalowego.

Medżidow to ciekawa postać. Siostrzeniec Magomeda Abdusałamowa obdarzony równie silnym ciosem, jak wujek, ale dużo lepszy technicznie. Chyba jednak trochę zbyt późno zdecydował się na przejście na zawodowstwo.
 Autor komentarza: SugarRayRobinson
Data: 26-08-2019 13:20:25 
no właśnie...Medżidow ma już 32 lata i dopiero przechodzi na zawodowstwo. Chyba trochę za późno. Taki Wilder ma 33 lata a już zdobył i 9 razy obronił tytuł MŚ. Za późno dla Medżidowa
 Autor komentarza: MLJ
Data: 26-08-2019 14:15:44 
Hugo

Frank Żelazo, Teodor Stalowy
You made my day :D
 Autor komentarza: fanamator
Data: 26-08-2019 16:26:27 
Redakcja moglibyście zmienić "plyte" bo te wasze "Nic tak nie porusza wyobraźni kibiców..." już się robi nudne
 Autor komentarza: teanshin
Data: 26-08-2019 16:36:13 
Tommy Punch to prawie tak dobre jak Tommy "The Machine" Gunn. Nie wiem czy to nawiązanie do tej postaci z filmu Rocky czy może też do innej. W Rocky Balboa (VI) był taki sponiewierany pies którego nazywali "Punchy".
 Autor komentarza: Koko
Data: 26-08-2019 16:41:32 
Spokojnie

Niewyboksowany Medżidow ma jeszcze spokojnie 6-7 lat boksowania w swoim "prime". To raczej nie jest bokser, który bazuje na szybkości, refleksie i tańcu na nogach więc z biegem kolejnych lat nie będzie tracił swoich atutów.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 26-08-2019 16:44:11 
Medżidow raczej fizol, ale mimo to promotorzy muszą się spieszyć - zachowanie wszystkich bokserskich atutów po 35 roku życia to nie jest reguła.

Tutaj jego walka z Usykiem: https://www.youtube.com/watch?v=nzVOygKI_wg
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 26-08-2019 18:17:58 
"- Najlepszy obecnie zawodnik wagi ciężkiej? Ktoś z dwójki Wilder i Fury. Zwycięzca rewanżu będzie numerem jeden - uważa były champion, emerytowany już David Haye."

Amen. Dodałbym jeszcze Hrgovicia (choć jego ostatnia walka, przyjmował naprawdę dużo i chyba niepotrzebnie) oraz dodałbym jeszcze Ortiza. Tu wielu powie, ale jak to, przegrał. OK, ale przegrał minimalnie, tam były okoliczności usprawiedliwiające, a i tak zaprezentował się wspaniale. Z (moim zdaniem) bezapelacyjnym nr 1.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.