Archiwum wiadomości z dnia: 2019-08-25

 


ZNAMY MOŻLIWE DATY WIELKIEJ WALKI KOWALIOW vs CANELO

Znamy dwie prawdopodobne daty wielkiej walki najlepiej obecnie zarabiającego boksera na świecie, Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) z mistrzem świata WBO wagi półciężkiej, Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO). Canelo jest już w treningu i niedługo zapewne rozpoczną się negocjacje w sprawie pojedynku, do którego może dojść 2 lub 9 listopada podczas gali w Las Vegas.


BŁYSKAWICZNA ROBOTA SZAKRAMA GIJASOWA W MEKSYKU

Wicemistrz olimpijski (Rio 2016) i mistrz świata (Hamburg 2017), Uzbek Szakram Gijasow (9-0, 7 KO) wdziera się na salony boksu zawodowego. Ma 26 lat i sporą zapewne przyszłość przed sobą. Rywalizujący obecnie w wadze junior średniej prospekt znokautował wczoraj weterana Darleysa Pereza (34-5-2, 22 KO) w trzydzieści sekund na gali Estrada vs Beamon w meksykańskim Hermosillo.


ANDRE WARD ODDAJE YARDE SZACUNEK I SUGERUJE MU WAŻNĄ ZMIANĘ

- Yarde dzieliły w ósmej rundzie sekundy od zwycięstwa. Za każdym razem, gdy trafiał, ranił Kowaliowa, który ledwo trzymał się w pewnym momencie na nogach - powiedział promotor Anthony'ego Yarde (18-1, 17 KO), Frank Warren o kluczowym momencie we wczorajszej wojnie w Czelabińsku. Z Warrenem zgodził się pogromca Kowaliowa, Andre Ward, który oddał szacunek Brytyjczykowi, choć nie omieszkał wpleść w swoje słowa aluzji dotyczącej trenera Yarde.KOWALIOW WSPIERA YARDE: JESTEŚ WSPANIAŁYM ZAWODNIKIEM

Mistrz świata WBO wagi półciężkiej, Siergiej Kowaliow (33-3-1, 28 KO) wspierał Anthony'ego Yarde (18-1, 17 KO) po nokaucie w walce w Czelabińsku. Zwycięski Rosjanin przerwał wywiad Brytyjczyka prowadzony przez Steve'a Bunce'a i jeszcze w ringu zdobył się na pochwałę dla człowieka, którego brutalnie sprowadził na ziemię, choć sam był o włos od porażki.ŁOMACZENKO: MOGĘ BYĆ NAJLEPSZYM BOKSEREM W HISTORII

Już za niecały tydzień, 31 sierpnia w Londynie dojdzie do hitowej walki Wasyl Łomaczenko vs Luke Campbell o pasy WBA, WBO (będące w posiadaniu Łomaczenki) i WBC (wakujący) wagi lekkiej. Ten pojedynek ma być kolejnym krokiem na drodze ukraińskiego wirtuoza do realizacji jego wielkiego celu, jakim jest uzyskanie statusu najlepszego zawodnika w historii boksu.