MAKABU POKONAŁ PAPINA

Redakcja, Informacja własna

2019-08-24

Ilunga Makabu (26-2, 24 KO) odbudował się po porażce z Tonym Bellew siódmą kolejną wygraną i zapewnił sobie chyba na dobre walkę mistrzowską. Dziś odprawił niezwyciężonego dotąd Aleksieja Papina (11-1, 10 KO), do którego jeszcze niedawno przymierzany był Mateusz Masternak.

To była trudna walka, ale bardziej doświadczony "Junior" wciągnął reprezentanta gospodarzy na wody, na których jeszcze nie był. Wchodził w półdystans, bił kombinacjami, natomiast Rosjanin boksował nieco nerwowo. Oczywiście nie odpuszczał i pozostawał cały czas groźny, jednak widać było większe obycie na tym poziomie pięściarza z Kongo. Kilkadziesiąt sekund przed końcem pojedynku Makabu (WBC #1) zaliczył nokdaun. Ale wtedy Papin powstał i to on zranił tuż przed ostatnim gongiem przeciwnika. Ostatnia, dramatyczna runda zadecydowała o wygranej mocno bijącego mańkuta.

Sędziowie punktowali stosunkiem głosów dwa do remisu - 114:114 i dwukrotnie 115:113. Dodajmy, że było to sędziowanie gospodarskie, gdyż Papin oddał więcej rund niż tylko siedem...

Tym samym Makabu odprawił w ciągu dziesięciu tygodni drugiego rosyjskiego prospekta. W czerwcu zastopował w piątym starciu Dmitrija Kudriaszowa.