NAVARRETE BRONI TYTUŁU 14 WRZEŚNIA, RYWALEM WNUK LEGENDY

Meksykański mistrz świata WBO wagi super koguciej, Emmanuel Navarrete (28-1, 24 KO) nie zwalnia tempa i kolejną walkę stoczy już 14 września podczas gali w Las Vegas, gdzie walką wieczoru będzie pojedynek Tyson Fury vs Otto Wallin. Rywalem Meksykanina będzie zawodnik o bardzo ciekawej historii.

Mowa tutaj o 32-letnim Filipińczyku Juanie Miguelu Elorde (28-1, 15 KO), który jest wnukiem legendarnego, zmarłego w 1985 roku Gabriela ''Flasha'' Elorde, jednego z najlepszych filipińskich bokserów w historii, w latach 1960-1967 mistrza świata wagi super piórkowej.

Wnuk legendy nosi pseudonim ''Boss'' i nie jest tak utalentowanym pięściarzem jak dziadek, choć pewien dryg do boksu na pewno posiada. Najcenniejsze zwycięstwo ''Bossa'' Elorde to na razie jednogłośna wygrana na Japończykiem Shohei Kawashimą w marcu tego roku.

Przypomnijmy, że Navarrete pokonał w ostatnią sobotę w walce wieczoru gali w Los Angeles Francisco De Vacę i po raz drugi obronił tytuł. Meksykanin z pewnością będzie faworytem walki z Filipińczykiem. Warunki fizyczne, moc uderzeń i efektowny styl to potężna mieszanka, która sprawia, że ''Vaquero'' szybko staje się gwiazdą.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.