UNIFIKACJA ESTRADA vs YAFAI 7 GRUDNIA NA GALI JOSHUA vs RUIZ II?

Mistrz świata WBC wagi super muszej Juan Francisco Estrada (39-3, 26 KO) może zmierzyć się z mistrzem WBA - Khalidem Yafaiem (26-0, 15 KO) - na gali Joshua vs Ruiz II, która ma odbyć się 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Najpierw jednak Meksykanin musi uporać się z Amerykaninem Dewayne'em Beamonem (16-1-1, 11 KO) na gali w Hermosillo w najbliższą sobotę.

- Przede wszystkim chcę wygrać, a potem będę oczekiwał walki unifikacyjnej z Yafaiem. Mówi się, że znajdzie ona miejsce w karcie gali w Arabii Saydyjskiej, gdzie dojdzie do rewanżu Joshuy z Ruizem. Na razie czeka mnie starcie z Beamonem, to twardy i silny zawodnik. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zobaczycie unifikację - powiedział uznawany za jednego z najlepszych pięściarzy na świecie bez podziału na kategorie Meksykanin.

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku Estrada wygrał jednogłośnie na punkty rewanżowy pojedynek ze Srisaketem Sorem Rungvisaiem (przegrał z nim pierwszą walkę w lutym zeszłego roku) i odebrał mu tytuł. Czy Beamon będzie dla ''El Gallo'' groźnym rywalem? ''Mr. Stop Running'' zaczął karierę w boksie olimpijskim dopiero w wieku 24 lat. Sześć lat później zakończył ją z bilansem 48-2 i przeszedł na zawodowstwo, gdzie radzi sobie całkiem nieźle, choć nie ma na koncie naprawdę znaczących zwycięstw. W swojej ostatniej walce pomścił swoją jedyną porażkę, wygrywając na punkty z Martinem Tecuapetlą.

Wracając jeszcze na koniec do ewentualnego rywala Estrady w grudniu - Khalida Yafaia: Brytyjczyk walczył w tym roku tylko raz, wygrywając jednogłośnie na punkty z Norbelto Jimenezem. Yafai w tej walce delikatnie mówiąc nie zachwycił, podobnie zresztą jak w wygranym starciu z Israelem Gonzalezem w listopadzie zeszłego roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 21-08-2019 21:12:32 
Walka z Yafaiem ciekawa. Brytyjczyk to dobry zawodnik, ale też faularz, natomiast Estrada to klasa sama w sobie. Meksykanin przed czasem w drugiej częśći walki..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.