BILLY JOE SAUNDERS: EUBANK JR TO BUM ŚWIATOWEJ KLASY

Redakcja, Sky Sports

2019-08-19

Mistrz świata WBO wagi super średniej, Billy Joe Saunders (28-0, 13 KO) ogłosił w zeszłym tygodniu podpisanie kontraktu z grupą Matchroom. Charyzmatyczny Brytyjczyk celuje w walki z rodakami - rewanż z Chrisem Eubankiem Juniorem (28-2, 21 KO) i pojedynek mistrzem świata WBA Callumem Smithem (26-0, 19 KO). Opinie Saundersa na temat tych starć są oczywiście bardzo wyraziste.

BILLY JOE SAUNDERS: SERWIS SPECJALNY >>>

- Eubank to bum światowej klasy. Gdybym z nim przegrał, już nigdy nie założyłbym rękawic. On jest sprawny i silny, to wszystko. Walka z nim byłaby dobrą rozrywką. Pokonałbym go z zamkniętymi oczami. Nie widzę go w czołowej piątce czy szóstce wagi super średniej - powiedział Saunders, który zupełnie inne zdanie niż o Eubanku (z którym nota bene wygrał w 2014 roku niejednogłośną decyzją sędziów) ma o Smithie.

- Callum jest wspaniały, to dobry puncher i dobry bokser, ma wszystko, co potrzeba. Jeżeli jednak wchodzę do ringu z kimś, kto jest na tak wysokim poziomie, to sięgnę tego poziomu i przeskoczę poprzeczkę. Callum byłby faworytem w walce ze mną, ale wygrywam z nim ten pojedynek - dodał ''Superb'', jeden z najbardziej wygadanych czempionów z Wysp w XXI wieku.