GIERTYCH: ŚLADY NA CIELE KOSTECKIEGO MOGŁY POWSTAĆ PODCZAS WALKI

Pełnomocnicy rodziny zmarłego dokładnie dwa tygodnie temu Dawida Kosteckiego (39-2, 25 KO) domagają się ponownej sekcji zwłok.

Rodzinę reprezentują Roman Giertych oraz Jacek Dubois. I apelują o ponowną sekcję, która miałaby wykluczyć udział osób trzecich w śmierci byłego boksera.

Po ponownej analizie dostępnych materiałów, oględzinach ciała zmarłego oraz konsultacji z lekarzami uważamy, że ślady ujawnione na ciele zmarłego Dawida Kosteckiego mogły powstać podczas walki, a zatem wskazują na udział osób trzecich w zdarzeniu - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Giertycha na Facebooku.

Chodzi o następujące obrażenia, które widoczne są na zwłokach, znajdujących się obecnie w dyspozycji rodziny:

1. Obrażenia na tylnej powierzchni lewego ramienia o średnicy kilku centymetrów.

2. Uszkodzenia naskórka i podbiegnięcia krwawe ręki prawej

a) przedramienia – na tylnej oraz bocznej powierzchni otarcie naskórka.
b) powierzchni ręki prawej – otarcia naskórka.

3. Obrażenia na grzbiecie oraz podbiegnięcia krwawe o wymiarach kilku centymetrów.
4. Rana na nodze lewej o szerokości ok. 0.5 cm
5. Dwa zdarcia naskórka po lewej stronie szyi pod uchem o średnicy ok. 3 mm.

Wszystkie (poza pkt. 5) ślady są zgodne ze śladami ustalonymi podczas sekcji zwłok. Część śladów opisanych podczas oględzin i sekcji zwłok jest dla nas na tym etapie nieweryfikowalna (m.in. ślady opisane przez biegłego Sadowskiego i prok. Kapuścińskiego) ze względu na nacięcia dokonane podczas sekcji.

Jednakże wnioski z sekcji nie wyjaśniają mechanizmu powstania tych śladów.
Tymczasem ich analiza dowodzi, że musiały powstać w wyniku urazu bezpośredniego, najprawdopodobniej z udziałem osób trzecich. Usytuowanie tych obrażeń może wskazywać na to, że Dawid Kostecki był przytrzymywany i unieruchomiony w pozycji leżącej przez osobę trzecią (osoby trzecie) w ten sposób, że napastnik siedząc na nim obiema rękoma przytrzymywał go za ręce (przedramię i ramię). Równolegle druga osoba mogła dusić Dawid Kosteckiego, zaciskając zwinięte prześcieradło wokół jego szyi, co doprowadziło do utraty przez niego przytomności, a następnie do jego śmierci. Następnie ciało mogło zostać usytuowane w pozycji półsiedzącej, a prześcieradło przywiązane do kraty celem upozorowania samobójstwa. Być może przed użyciem przemocy zmarłego ogłuszono chemicznie lub przy pomocy urządzenia paraliżującego.

Mechanizm powstania obrażeń stwierdzonych w czasie oględzin ciała, a następnie opisanych powyżej powinien w sposób jednoznaczny zostać w trakcie sekcji zwłok wyjaśniony.
Tymczasem sekcja nie ustala w jaki sposób powstały wskazane obrażenia, podobnie jak nie ustala mechanizmu powstania otarć naskórka na szyi (opisanych przez prok.Kapuścińskiego) o czym pisaliśmy w pierwszym oświadczeniu, a co za tym idzie konkluzja wynikająca z badania sekcyjnego jest niepełna. Brak wyjaśnienia mechanizmu powstania obrażeń oznacza, że przeprowadzona sekcja zwłok jest niewystarczająca, a tym samym niewiarygodna w zakresie wykluczenia udziału osób trzecich w zdarzeniu.

W związku z powyższym konieczne jest powtórne wykonanie badania sekcyjnego w celu wyjaśnienia tych niejasności przez niezależny zespół ekspertów.

Ponadto wnosimy o dopuszczenie dowodu z opinii zespołu biegłych lekarzy i specjalistów z zakresu kryminalistyki na okoliczność zbadania czy powyższa wersja jest możliwa, jak również czy możliwa jest wersja prezentowana dotychczas przez Prokuraturę, polegająca na popełnieniu przez Dawida Kosteckiego samobójstwa przez powieszenie w pozycji leżącej, zwłaszcza przy nie spostrzeżeniu tego przez współwięźniów .

Ponieważ Prokuratura odmawia wykonania powtórnej sekcji w celu ustalenia rzeczywistych przyczyn śmierci Dawida Kosteckiego powyższy apel, na prośbę rodziny zmarłego, która jest zdania, że Dawid Kostecki nie zginął śmiercią samobójczą, ogłaszamy publicznie.

Adw. Roman Giertych
Adw. Jacek Dubois

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 16-08-2019 17:39:12 
Powinien zająć się tym niezależny prokurator a nie mierny były polityk który ma w dupie dobro zmarłego i jego rodziny, tylko chęć zabłyśnięcia w mediach i prowadzenie jakiejś prywatnej wojenki z partią rządzącą. Niestety niezależnych prokuratorów u nas nie ma a skoro zamietli sprawy takich ludzi jak Papała, Petelicki czy Lepper to i Kosteckiego zamiotą.
Kostecki zamierzał ubiegać się o zwolnienie warunkowe, chciał na wolności otworzyć szkołę boksu, miał jakieś plany a samobójstwo popełnił w piątek, oczywiście przed weekendem żeby sekcję zrobili po, tak jak to było w przypadku np. Leppera. Oczywiście nikt nie wspominał że w każdy dzień roku dyżuruje prokurator tak jak i lekarz sądowy. Wszystko to w przypadku zabójstw. Oczywiście w przypadku seryjnych samobójstw nikt nie dyżuruje i nie wykonuje czynności bo jest weekend. Jeśli Cygan się zabił to ja jestem papieżem.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 16-08-2019 17:57:00 
@Teanshin,
Nie ma oczywiście mowy o żadnym samobójstwie. Zblatowany system "sprawiedliwości" ukręci łeb sprawie.
 Autor komentarza: DaWeed
Data: 16-08-2019 18:00:35 
Giertych nie występuje w tej sprawie jako prokurator.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 16-08-2019 19:01:55 
Giertcyh i Dubois to pełnoetatowi pełnomocnicy procesowi polityków PO..

Mieliśmy w ostatnim czasie na orgu apolityczną "Wyborczą", teraz mamy Giertycha niezależnego prokuratora Giertycha ,czekamy jeszcze na trzecie info, może Neewseek z Tomkiem Lisem, patriotą i przyjacielem Jarosława Kaczyńskiego :)
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 16-08-2019 19:02:26 
Każdy kto siedział, nawet w areszcie śledczym albo wydobywczym wie co się tam dzieje. Niegrypsujący narażeni są na gwałt a czytałem, że Kostecki odkąd poszedł na współpracę został wykluczony.

"Usytuowanie tych obrażeń może wskazywać na to, że Dawid Kostecki był przytrzymywany i unieruchomiony w pozycji leżącej przez osobę trzecią (osoby trzecie) w ten sposób, że napastnik siedząc na nim obiema rękoma przytrzymywał go za ręce (przedramię i ramię)."
A czy takie przytrzymywanie może wskazywać na próbę gwałtu? Tego raczej też nie można wykluczyć. Myślę, że tu na forum połowa albo i lepiej nigdy nie siedziała więc nie wiedzą jak tam jest.
 Autor komentarza: rondobry
Data: 16-08-2019 19:07:11 
On już przed walka z Soldra nie był sobą a takim paranoikom łatwo coś zasugerować nawet nie trzeba się specjalnie fatygować.Tak czy siak jego śmierć idzie na konto tych którzy mieli w tym interes.Jak to mówi mój znajomy "klawisz" to jest 100% resocjalizacja.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 16-08-2019 23:55:15 
Niech sie konczy ta komedia, zycia mu i tak juz nie przywrócą, moze i wziely w tym udzial osoby trzecie, ale Cygan nawet na wolnosci mial juz proby samobojcze, to teraz moze mu po prostu pomogli, nim trafil na ostatnią odsiadke wstawial na fb jakies psychiczne filmiki, widac bylo, ze z mozgu juz jest kisiel zrobiony i za dobrze z nim nie było, swoje mial za uszami, no ale takie cos mu i tak juz zycia nie przywroci, sa uklady i ukladziki, moze rzeczywiscie byl niewygodny dla kogos i tyle.
 Autor komentarza: dawsur
Data: 17-08-2019 10:15:39 
Dawid juz niestety nic nam nie powie i tyle w temacie.
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 17-08-2019 12:20:48 
Podziwiam niektórych komentujących ...

Być może zabili chłopaka w pierdlu no ale już nie żyje więc ch... z tym .

Nie dziwi nikogo że prokuratura odmawia drugiej sekcji, jeżeli ktoś nie ma sobie nic do zarzucenia i nic do ukrycia nie odmawia rodzinie takiej możliwości.

Ktoś tu się chyba przeliczył, co innego jak samobója strzela zwykły gangus a co innego jak znany z mediów zawodnik.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 17-08-2019 13:35:33 
Umarł na śmierć i tyle, po co drążyć temat?

Tak właśnie można podsumować żenującą postawę forumowiczów. Brak mózgu po prostu.
 Autor komentarza: Mistralizzato
Data: 17-08-2019 16:15:18 
@Callisto

Postaw się w roli jego rodziny. On miał żonę i dzieci. Według ciebie dla nich bez to różnicy? Gdyby to był członek twojej rodziny, nie "drążyłbyś" tematu?
 Autor komentarza: BOXER
Data: 17-08-2019 23:14:21 
Dziwi mnie tylko że się nie zabezpieczył jakby w razie co umarł . JAK duzo wiedział to mógł wszystko nagrać co wiedział i dać to jakiejś osobie aby w razie jego śmierci dała to do wszystkich gazet itp .Jak bym tak zrobił .
 Autor komentarza: maddog
Data: 18-08-2019 16:51:06 
BOXER

Dokładnie tak. Mnie również dziwi brak jego zapobiegawczości...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.