HEARN: JOSHUA I RUIZ PODPISALI KONTRAKTY NA DRUGĄ WALKĘ

Podczas pierwszej konferencji prasowej przed walką Joshua vs Ruiz II bokserzy byli nieobecni, ale Eddie Hearn uspokajał kibiców twierdząc, że obaj pięściarze podpisali kontrakty na walkę, a gala w Arabii Saudyjskiej (7 grudnia w Ad-Dirijja tuż obok Rijadu) to krok naprzód w rozwoju światowego boksu.

DUŻE KONTROWERSJE WOKÓŁ WYBORU MIEJSCA WALKI JOSHUA vs RUIZ II >>>

- Mieliśmy wiele ofert z krajów arabskich. Chcieliśmy wybrać kogoś, kto ma wizję rozwoju boksu, a byłem już gościem świetnych gal w Arabii Saudyjskiej: finału WBSS i gali z udziałem Amira Khana. W Arabii Saudyjskiej jest ostatnio organizowanych wiele sportowych eventów, m.in. EGT (European Golf Tour - przyp.red.), wyścigi Formuły 1 (planowane - przyp.red.) i Formuły E oraz gale WWE. Musimy sobie zdać sprawę, że istnieje świat poza stadionem Principality w Cardiff i Madison Square Garden (te areny również kandydowały do miana gospodarza pojedynku - przyp.red.) - powiedział Hearn.

RUIZ WCIĄŻ NIE PODPISAŁ KONTRAKTU? >>>

- Mamy obowiązek rozwijać boks w nowych regionach. Ta gala może zmienić boks na zawsze. Jeżeli bowiem A. Saudyjska ze swoim potencjałem będzie inwestować w boks, to może zwiększyć dynamikę rozwoju całej dyscypliny (...) Gala odbędzie się na nowym stadionie, na wolnym powietrzu. W tej chwili planujemy stadion na 12000 widzów. Transmisja rozpocznie się o 21.00 czasu brytyjskiego - dodał promotor.

- Obaj zawodnicy podpisali kontrakty na walkę rewanżową. Wszystkie organizacje nadzorujące ten pojedynek zostały poinformowane przez obie strony (brytyjską i meksykańsko-amerykańską - przyp.red.) o dacie i miejscu drugiej walki (...) - podsumował temat jeden z najbardziej wpływowych ludzi w światowym boksie. Na chwilę oddał też mikrofon przedstawicielowi strony saudyjskiej, który zachwalał komfort, rozmach i dostępność wielkich imprez w Arabii Saudyjskiej, a przede wszystkim ww. wielkiej gali.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 12-08-2019 17:41:24 
Dobra ale to ile ten Ruiz zarobi bo jak nie zaglądam innym do portfela to ciekawi mnie czy coś ugrał jeszcze.
 Autor komentarza: Waluk
Data: 12-08-2019 17:56:08 
Ale bzdury opowiada Hearn... Wiadomo, ze chodzi tylko o hajs a nie o jakies rozwieniecie... :-)
 Autor komentarza: gerlach
Data: 12-08-2019 18:12:04 
Hearn juz sie przekonal, ze to nie bedzie tak jak sobie zaplanowal na najblizsza dekade (czyt. upchany koksem jak swinia Joshua panujacy swoim kulturystycznym boksem przez 10 najblizszych lat czyli siana po uszy), stad proba nachapania sie hajsu poki Joshua jeszcze sie trzyma na nogach. Decyzja ta natomiast paradoksalnie pokazuje, ze nie jest dla niego najwazniejszy jego zawodnik(!), jeno pieniadze z walki, bo gdyby chodzilo o odzyskanie pasa za wszelka cene, atut brytyjskiej publicznosci, komfort wlasnego kraju(no powiedzmy, bo Walia jest okupowana przez Anglie,a Joshua jest Nigeryjczykiem) bylyby priorytetem. Ale nie winie Hearna, gosc prowadzi firme, chce zarabiac, od tego ma AJ zeby ganial po ringu dla niego i robil pieniadze. Moim zdaniem Joshua niemial nic do powiedzenia w kwestii wyboru areny, dostal informacje gdzie walczy i tyle.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 12-08-2019 18:40:01 
Dokładnie, również uważam, że to są takie górnolotne słowa, na pokaz. Jeszcze tydzień temu, to kibic Brytyjski miał być najważniejszy. Nagle pojawiło się 100 mln dolarów i już trzeba popularyzować boks na krańcu świata.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 12-08-2019 18:49:04 
Kogo obchodzi gdzie i za ile? Zrzędzicie jakbyście mieli procent od sprzedanych biletów.
Dobrze że się w końcu dogadali i będziemy mieli kolejną emocjonującą walkę w HW.
Mnie tylko interesuje czy Ruiz ma wciąż w sobie głód wygrywania czy też pójdzie za pieniędzmi i sprzeda pasy z powrotem do UK. Chłopak wywodzi się z biedy i taki zastrzyk gotówki może szybko wyhamować jego aspiracje sportowe.
 Autor komentarza: hanusokumatu1
Data: 12-08-2019 19:09:29 
gruby dostanie bęcki, będzie leżał do 4 rundy. już teraz mu odwala kupił se rols rojsa i nową chatę, ma gdzieś te pasy
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 12-08-2019 20:03:26 
Super, jestem w 100% zadowolony. :) Uwielbiam takie wystawienie palca wobec kibiców. :)) Po prostu piękne, jechać z tym ...
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 12-08-2019 20:37:44 
Edie nie moze dac ciala po z Arabii wrocic w czesciach:(
 Autor komentarza: Turuu7
Data: 12-08-2019 22:41:47 
Ja nie rozumiem o co ten placz przeciez i tak bardzo znikoma liczba polakow mialaby okazje obejrzec ta walke na zywo czy to principality stadium czy MSG, prawie kazdy z nas obejrzy ja w tv tak, a walka zaczyna sie o 21 czasu brytyjskiego czyli 22 u nas no i pieknie czego wiecej chciec a do tego neutralny grunt, nikt nie bedzie mogl plakac ze pomogly sciany.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.