Archiwum wiadomości z dnia: 2019-08-09

 ANTHONY JOSHUA: RUIZ BYŁ W PIERWSZEJ WALCE GOTOWY NA ŚCIĘCIE

Do walki Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr II dojdzie według ostatnich doniesień w grudniu w Arabii Saudyjskiej, ale wciąż niczego nie ogłoszono oficjalnie. Tymczasem pozbawiony w czerwcu tytułów mistrza świata wagi ciężkiej Brytyjczyk jest coraz bardziej pewny siebie (a może takie chce sprawiać wrażenie) przed rewanżowym starciem z pierwszym meksykańskim mistrzem świata wagi ciężkiej.

MACIEJ MARCHEL W PÓŁFINALE MISTRZOSTW EUROPY MŁODZIKÓW

Polski boks olimpijski - przede wszystkim męski, bo kobiety osiągają regularnie sukcesy - jest w głębokim kryzysie, dlatego nieliczne dobre wiadomości witamy z wielką radością. Dziś informujemy o sukcesie Macieja Marchela (40 kg) z Białegostoku, który w środę dostał się do półfinału Mistrzostw Europy Młodzików w Tbilisi.


SNARSKI: ZOBACZYMY MICHAŁA SYROWATKĘ Z CZASÓW ANDRZEJA GMITRUKA

- Jestem przekonany, że zobaczymy w ringu bardzo dobrze walczącego Michała, jak za czasów jego pracy pod okiem Andrzeja Gmitruka - mówi Dariusz Snarski, szef grupy Chorten Boxing Production, organizujący 7 września galę Białystok Chorten Boxing Show III na Rynku Kościuszki. W stolicy Podlasia wystąpią również m.in. Piotr Gudel, Przemysław Gorgoń, Timur Kuzakhmedov, Krzysztof Cieślak, Oleksandr Babanov i Bartosz Głowacki.KOWNACKI: ARREOLA W ŻYCIOWEJ FORMIE, WRACAM W STYCZNIU BĄDŹ LUTYM

- Arreola był w życiowej formie, bo liczył na kolejną mistrzowską szansę. Wyszła z tego fajna walka i fajny egzamin, który zdałem. Potrzebowałem tych dwunastu rund, więc widzę same pozytywy po tym pojedynku - mówi Adam Kownacki (20-0, 15 KO), z którym porozmawialiśmy o zeszłotygodniowej wojnie z Chrisem Arreolą (38-6-1, 33 KO). - Wracam na przełomie stycznia i lutego - dodał najlepszy polski pięściarz wagi ciężkiej.