BELLEW: USYK BĘDZIE MOCNY W CIĘŻKIEJ, ALE TOP 3 TO MOŻE BYĆ ZA DUŻO

- To był wielki mistrz kategorii cruiser i spodziewam się również jego sukcesów w wadze ciężkiej - mówi Tony Bellew o przyszłości Aleksandra Usyka (16-0, 12 KO).

Ukrainiec pozbierał wszystkie cztery pasy kategorii cruiser (90,7kg), a następnie obronił je właśnie w konfrontacji z Bellew. Wojownik z Liverpoolu na własnej skórze przekonał się o klasie mistrza olimpijskiego sprzed siedmiu lat.

- Patrząc na jego dotychczasową karierę i znając jego ambicję byłbym zdziwiony, gdyby nie zdołał namieszać również w wadze ciężkiej. On ma naprawdę spore możliwości. Tyson Fury potrafi dużo, ale Usyk jeszcze więcej. Jedyne czego może mu zabraknąć, to rozmiarów i centymetrów. Jeśli wystawi się go naprzeciw rywali o wzroście 190 cm, to on będzie naprawdę dobrze się tym wszystkim bawił. Problemy mogą mu sprawić zawodnicy dwumetrowi, którzy do tego potrafią jeszcze mocno uderzyć. Zobaczymy co się stanie, gdy trafi go ktoś taki jak Deontay Wilder. Usyk na pewno z powodzeniem będzie rywalizował w wadze ciężkiej, choć ta najlepsza trójka może okazać się dla niego już zaporą nie do przejścia - analizuje Bellew.

Usyk miał zadebiutować w wadze ciężkiej już w maju, jednak kontuzja opóźniła ten występ. Wygląda na to, że wróci na ring we wrześniu i skrzyżuje rękawice z Carlosem Takamem (36-5-1, 28 KO), lecz wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BOXER
Data: 26-07-2019 19:38:22 
Usyk to taki duży Floyd .Kicający zajączek który będzie uciekał i pacał .W wadze ciężkiej nam nie potrzeba zajączków
 Autor komentarza: kubarro
Data: 26-07-2019 21:34:55 
W wadze ciężkiej boksu zawodowego są określone zasady tak więc nieważne jak wygrywasz, tylko ważne, że wygrywasz. Styl może i ma nieciekawy ale skuteczny choć podzielam zdanie Bellew tacy zawodnicy jak Wilder, Tyson Fury czy AJ kładą Usyka. Ruiz Jr mając w pamięci walke z Parkerem to w mojej opinii przegrałby z Ukraińcem.
 Autor komentarza: BIackDoc
Data: 26-07-2019 23:53:15 
Aleksander to świetny bokser. Ba! Wręcz wybitny.Pytanie brzmi, czy nie będzie za mały na bokserów z czołówki. Jak dla mnie szanse Usyka rozkładają się tak: A. Joshua - 34-66% T. Fury 47-53% D. Wilder 67-33%. Z resztą stawki Aleksander będzie faworytem od 51 do 99%.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 27-07-2019 10:46:15 
Tracąc przewagę zasięgu, i mając totalną watę może walczyć i wygrywać z takim jak Kownacki...

Miller czy Rivas by go rozjechali...
Fury ośmieszył. Wilder upolował...
 Autor komentarza: Lancaloht
Data: 27-07-2019 10:59:51 
Clevland zapamiętamy twoje słowa ekspercie ... Miller, Fury i Wilder chyba będą musieli się nieźle nawpierdalać koksu ( zresztą wiedzą jak się to robi) , żeby nie ośmieszyć się w ringu z Usykiem
 Autor komentarza: Miro
Data: 27-07-2019 13:13:45 
Jak Szpilka tak długo potrafił odwlekać egzekucję z Wilderem to tym bardzie dużo lepszy technicznie i mobilniejszy Usyk będzie to potrafił a może i nawet uniknie przez całą walkę. A sam może zaskoczyć tym, iż wypunktuje Wildera. W przeszłości Byrd też był mały a i Ruiz nie był wielkoludem chyba jak Gołota 193 wzrostu.Ale największa sensacja w HW małego lekkiego pięściarza to chyba było mistrzostwo świata Jonesa Juniora kiedy to ośmieszył poirytował i wypunktował Ruiza kąśliwie pykając.
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 27-07-2019 14:53:29 
@Clevland

Ty to jednak jesteś niereformowalny. Jakim cudem mający totalną watę Usyk zastopował twardego Bellewa i lał jak psa takiego twardziela jak Joe Joyce w rozgrywkach WSB?
 Autor komentarza: php
Data: 27-07-2019 16:21:15 
Niektórzy rozprawiający o tym czy Usyk poradzi sobie chyba nie rozumieją, że Usyk już WALCZYŁ w wadze ciężkiej w dodatku Usyk jest naturalnym ciężki. Usyk w wieku 25 lat ważył już 94 kg lub więcej w niektórych walkach, przypominam, że Usyk w walce WSB która to była walką bez żadnych ochraniaczy ważył 96 kg, oto jego walka z Joe Joyce'm:

https://www.youtube.com/watch?v=zuASpmqoJVM

Warunki fizyczne w tej walce:
Ołeksandr Usyk - 191 cm / 96,1 kg
Joe Joyce - 198 cm / 108,4 kg

a więc Joyce w tej walce nie miał żadnej ulgowej dla Usyka wagi, ważył tyle co klasyczny superciężki jakimi dzisiaj są Joshua itd, czyli blisko 110 kg przy swoim wzroście prawie 2 metry. Jak widać na walce, Usyk go po prostu punktował. Joyce może super zawodnikiem nie jest, natomiast to solidna czołówka i wykorzystywać prosty oraz swoje warunki w miarę potrafi - jednak Jenningsa i innych mniejszych rywali ubił, bił prostym, zamęczał klinczami, itd.

Joyce jest to więc taki dobry prognostyk tego, że Usyk spokojnie jest w stanie walczyć z tymi dwumetrowcami i ich punktować.
Oczywiście, kwestia jest tutaj poziomu sportowego - Joshua jest najbardziej w zasięgu Usyka. Joshua z walki z Ruizem niewiele lepiej walczył niż Joyce z Usykiem, Joshua ogólnie poza większą siłą ciosu i atakiem (jednak są to zrywy które kosztują go dużo sił a przed którymi ktoś klasy Usyka jest w stanie spokojnie się uchronić i ich uniknąć) jest praktycznie podobny do Joyce'a czyli robotyczny, raczej dość słaby jab, niezbyt szybki lewy prosty, nienajlepsza obrona, nie raz nie dwa szybki zawodnik go trafiał i znajdował wiele luk w jego obronie.

Joshua jest spokojnie do wypunktowania przez Usyka na neutralnym terenie, dostałby podobny wpierdziel jak Joyce z Usykiem.

Zupełnie inaczej ma się sprawa z Fury'm - z Fury'm Usykowi daje szanse niższe niż 50%, byłby underdogiem. Z Wilderem także, Wilder ma dobrą obronę, potrafi punktować, co prawda nie punktuje prostym w klasyczny bokserski sposób, ale w swoich silnych zrywach co raz trafia i w ten sposób też potrafi wygrywać rundy. Do tego walczy na szerokim rozkroku i ma dużo szybsze ręce od Joshuy, potrafi dużo bardziej niespodziewanie i szybciej uderzyć i skontrować. Z Wilderem Usykowi byłoby ciężko w 12-rundowej walce natomiast jakieś 35-40% szans bym mu dał.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 27-07-2019 17:47:00 
@Pyskaty

Bellew wygrywał z Usykiem do połowy walki. A później emerytowi zabrakło paliwa i poległ.
Przypomnę że Bellew to średniak który toczył wyrównany pojedynek z Masterem.
Masterem z czasów Sauerlanda czy „kulturystę”...

Joyce był żółtodziobem w czasie walki z Usykiem...
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 27-07-2019 17:59:01 
Wygrywał, bo od początku walczył na maksimum możliwości i dużej intensywności. A Usyk to widział i doskonale wiedział, że w końcu braknie mu paliwa. To w przeciwieństwie to Ciebie bardzo inteligentny pięściarz. Nie wiem, po co w ogóle przypominasz walkę Bellewa z Masternakiem? Master dawał radę, ale tylko ładnie przegrał. A Usyk skończył Bellewa, kiedy zobaczył, że ten opadł z sił.
Co do Joyce'a to on cały czas jest żółtodziobem. Na nim Usyk mógłby poprawić rekord wypeowadzonych i trafionych ciosów.
 Autor komentarza: Poirot
Data: 27-07-2019 18:29:26 
Joyce to żadna solidna czołówka. To 3 dziesiątka wagi ciężkiej. Usyk nie ma szans na zwojowanie wagi cięzkiej. Przy prawdziwych cięzkich będzie wyglądał jak dziecko. Cięzkim trzeba się urodzić.
 Autor komentarza: php
Data: 27-07-2019 19:22:59 
"Autor komentarza: PoirotData: 27-07-2019 18:29:26
Joyce to żadna solidna czołówka. To 3 dziesiątka wagi ciężkiej."

Joyce jest solidną czołówką, bo po 1 pokonał gościa z solidnej czołówki; Jenningsa, po 2 jest obecnie na 18 miejscu jeśli chodzi o boxrec, więc znów piszesz brednie, po 3 z zawodników którzy są od niego wyżej pokonałby co najmniej:
Hammera, Washingtona, Breazeale, Chisorę. Dodając do tego, że Whyte obecnie odpada, to wychodzi, że sportowo Joyce jest w tym momencie na 13 miejscu czyli należy do pierwszej 15-tki czyli JEST solidną czołówką - nie bredź głupot.
*
*
"Usyk nie ma szans na zwojowanie wagi cięzkiej. Przy prawdziwych cięzkich będzie wyglądał jak dziecko. Cięzkim trzeba się urodzić."

Usyk już walczył trollu z prawdziwym ciężkim - 198 cm 108,4 kg Joyce'm i nie wyglądał jak dziecko, obtańcowywał i punktował go na luzie. Przypominam, że Joyce to duży w miarę młody ciężki, który bił się na sparingach z Fury'm czy Joshuą.

Nie pisz głupot na przyszłość bo się kompromitujesz.
 Autor komentarza: php
Data: 27-07-2019 19:28:07 
"Autor komentarza: ClevlandData: 27-07-2019 17:47:00
Bellew wygrywał z Usykiem do połowy walki."

Bellew jest bardzo szybkim zawodnikiem, tak samo Cassius Clay miał problemy z Pietrzykowskim, tu była podobna sytuacja. Ale Usyk i tak miał kontrolę i widać było, że zajedzie Bellewa prędzej czy później.
*
*
"Joyce był żółtodziobem w czasie walki z Usykiem..."
*
*
Joyce nie był żadnym żółtodziobem, boksował tak samo jak dziś, od tamtego czasu do dziś stoczył ledwie parę walk zawodowych więc znów pierdolisz głupoty i trollujesz. Usyk zrobiłby go tak samo i dziś. Joyce w tamtej walce nie był żadnym szczupaczkiem, ale dorosłym, w pełni dojrzałym fizycznie prawie 110-kilogramowym, prawie dwumetrowym superciężkim.
*
*
"A później emerytowi zabrakło paliwa i poległ."

TROLL ALERT.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.