Archiwum wiadomości z dnia: 2019-07-23

 

AJAGBA I DEMIREZEN PO WALCE W LAS VEGAS

Mocny prospekt wagi ciężkiej, Efe Ajagba (11-0, 9 KO) wygrał w sobotę na punkty z Alim Demirezenem (11-1, 10 KO), ale po raz pierwszy nie skończył walki przed czasem, a co najważniejsze widać było w jego boksie pewne braki. Oto komentarze zwycięzcy i przegranego po tym wyrównanym starciu.


BLISKO WALKI CANELO vs DEREWIANCZENKO, ZAAWANSOWANE NEGOCJACJE

Jak donoszą wiarygodne amerykańskie źródła, kolejnym przeciwnikiem Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) będzie prawdopodobnie obowiązkowy pretendent do pasa IBF wagi średniej, Siergiej Derewianczenko (13-1, 10 KO). Dziś miał się odbyć przetarg na ten pojedynek, ale został przełożony na piątek. Wydawało się, że Canelo może zwakować pas, tymczasem jego ludzie prowadzą w tej chwili zaawansowane rozmowy z przedstawicielami Ukraińca.MAKSIM DADASZEW NIE ŻYJE

Straszne wieści napłynęły do nas ze Stanów Zjednoczonych. Po kilku dniach walki o życie zmarł Maksim Dadaszew (13-1, 11 KO), który w piątek na gali w Oxon Hill przegrał przed czasem z Subrielem Matiasem (14-0, 14 KO).


ŁUKASZ RÓŻAŃSKI MARZY O WALCE W USA

Kiedy Łukasz Różański (11-0, 10 KO) przejechał się po Albercie Sosnowskim, odbierano mu trochę zasługi i dużo mówiono o problemach rywala. Ale kiedy pięściarz z Rzeszowa równie efektownie rozprawił się z Izu Ugonohem, w końcu został doceniony. On sam natomiast chce spełniać kolejne marzenia.


FLOYD MAYWEATHER SPECJALNYM DORADCĄ CHIŃSKIEJ FEDERACJI BOKSU

Jeden z najlepszych bokserów w historii, Floyd Mayweather - nota bene brązowy medalista igrzysk w Atlancie - otrzymał od Chińskiej Federacji Boksu tytuł specjalnego doradcy, który ma pomóc w osiągnięciu przez chińskich bokserów jak najlepszego wyniku podczas igrzysk w Tokio w 2020 roku. Czy współpraca z Mayweatherem to kolejny krok na drodze do rozwoju chińskiego boksu?


ORTIZ: WALCZĘ Z WILDEREM 9 LISTOPADA

Luis Ortiz zdradził, kiedy ma dojść do jego rewanżowej walki z Deontayem Wilderem. Pojedynek jest praktycznie pewny, ale oficjalnego ogłoszenia jeszcze się nie doczekał. Końcówka roku przyniesie wiele ważnych rozstrzygnięć na szczycie wagi ciężkiej.