Archiwum wiadomości z dnia: 2019-07-19

 


WILCZEWSKI: STYL ANDRADE WYJĄTKOWO NIE PASOWAŁ MAĆKOWI

- W tym dniu Andrade był po prostu nieuchwytny. Nie tylko był bardzo szybki, ale dodatkowo jego styl wyjątkowo nie pasował Maćkowi. Moim zdaniem Maciek lepiej zaboksowałby na przykład z Gołowkinem niż z Andrade, bo przecież to styl robi walkę. Potrzebne są sparingi z takimi technicznymi i mądrymi zawodnikami, żeby Maciek mógł się rozwijać - mówi Piotr Wilczewski, trener Macieja Sulęckiego (28-2, 11 KO), który przegrał niedawno walkę z mistrzem WBO wagi średniej Demetriusem Andrade. W wywiadzie poruszyliśmy również kwestię Kamila Łaszczyka (26-0, 9 KO), który efektownie znokautował tydzień temu Pawlo Tryputena. Zapraszamy.WACH: SZPILKA NIE BĘDZIE SOBIE RADZIŁ W PÓŁDYSTANSIE Z CHISORĄ

- Chisora jak już rozrusza tą swoją maszynę, to idzie cały czas do przodu, cały czas do półdystansu. I w tym półdystansie zadaje mnóstwo ciosów, one są naprawdę mocne. Wydaję mi się, że Artur nie za bardzo będzie sobie radzić w półdystansie, nie będzie mu w nim szło - mówi o pojedynku Artura Szpilki z Dereckiem Chisorą w rozmowie z Bokser.org Mariusz Wach, były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Pojedynek "Szpili" z Brytyjczykiem odbędzie się jutro wieczorem podczas gali Eddiego Hearna w londyńskiej O2 Arenie. Nieoficjalnie mówi się, że zwycięzca tej walki może zmierzyć się pod koniec roku z Josephem Parkerem. Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi "Wikinga" o sobotniej potyczce.

UDANY POWRÓT TUREANO JOHNSONA

Minionej nocy podczas gali w Indio na ring wrócił niezły Tureano Johnson (21-2-1, 1 5 KO). Reprezentant Bahamów pokonał przed czasem Jasona Quigleya (16-1, 12 KO). Irlandczyk nie wyszedł do dziesiątej, ostatniej rundy tego pojedynku.


WHYTE PRZED WALKĄ Z RIVASEM: PODNIECA MNIE PRZEMOC

W czwartek oficjalnie ogłoszono, że jutrzejsza walka Dilliana Whyte'a (25-1, 18 KO) z Oscarem Rivasem (26-0, 18 KO) na gali w Londynie będzie starciem o pas WBC wagi ciężkiej w wersji tymczasowej i status obowiązkowego pretendenta do walki z Deontayem Wilderem. Dodatkowo zmotywowany Whyte nie zamierza w żaden sposób lekceważyć groźnego Kolumbijczyka.
HEARN: WALKA SZPILKA vs USYK BYŁABY DUŻYM WYDARZENIEM

Organizator jutrzejszej gali w Londynie, podczas której dojdzie do walki Artura Szpilki (22-3, 15 KO) z Dereckiem Chisorą (30-9, 21 KO), Eddie Hearn twierdzi, że w przypadku wygranej Szpilka mógłby się zmierzyć z debiutującym w tym roku w wadze ciężkiej królem wagi cruiser, Aleksandrem Usykiem (16-0, 12 KO), pogromcą Krzysztofa Głowackiego z września 2016 roku.

JOSHUA CHCIAŁ ZMIENIĆ TRENERA I WSPÓŁPRACOWAĆ Z ANGELEM HEREDIĄ?

Po utracie mistrzowskich pasów wagi ciężkiej Anthony Joshua (22-1, 21 KO) twierdził, że nadal będzie pracował ze swoim trenerem, Robem McCrackenem i że nie myśli o zmianach w swoim narożniku. Dziś słowom Brytyjczyka zaprzeczył kontrowersyjny trener od przygotowania fizycznego, Angel Heredia, który twierdzi, że Joshua chciał nawiązać współpracę z kubańskim trenerem Ismaelem Salasem, a także z samym Heredią.