Archiwum wiadomości z dnia: 2019-07-16

 RYOTA MURATA CZEKA NA WIELKIE WALKI

W miniony piątek Ryota Murata (15-2, 12 KO) wrócił do gry i w rewanżowej walce mocno poturbował Roba Branta (25-2, 17 KO). Japończyk od pierwszego gongu wymieniał z oponentem najcięższą amunicję, kończąc walkę już w drugiej rundzie. 33-latek chce teraz wielkich pojedynków.


WYZNACZONO DATĘ PRZETARGU NA WALKĘ JOYCE vs KABAYEL O PAS EBU

Europejska Unia Boksu (EBU) wyznaczyła datę przetargu na walkę mistrza Europy w wadze ciężkiej Agita Kabayela (19-0, 13 KO) ze srebrnym medalistą olimpijskim Joe Joyce'em (10-0, 9 KO). Obozy Brytyjczyka i Niemca mają czas na zawarcie porozumienia do 7 sierpnia - właśnie na ten dzień wyznaczono przetarg. Trudno jednak w tej chwili powiedzieć, czy Joyce (obowiązkowy pretendent do pasa EBU) jest walką z Kabayelem zainteresowany.
NAKATANI PRZED WALKĄ Z LOPEZEM: BĘDĘ AGRESYWNY OD PIERWSZEJ RUNDY

W najbliższy piątek, 19 lipca na gali w Oxon Hill dojdzie do walki Teofimo Lopeza (13-0, 11 KO) z Masayoshim Nakatanim (18-0, 12 KO). Pojedynek ma status eliminatora do pasa IBF, który posiada Richard Commey. Uważany za jednego z najlepszych prospektów na świecie Lopez jest faworytem, ale mało znany w USA Japończyk wydaje się być mocnym i zdeterminowanym rywalem - prawdziwym testem dla Teofimo.


SANCHEZ: DAWEJKO JEST DLA GASIJEWA TRUDNYM TESTEM

Za niecałe dwa tygodnie, 27 lipca na gali Ramirez vs Hooker w teksańskim Arlington w wadze ciężkiej zadebiutuje Murat Gasijew (26-1, 19 KO). Potężnie bijący Rosjanin zmierzy się z Joeyem Dawejko (19-7-4, 11 KO), którego w żaden sposób nie powinien lekceważyć. Ze skali wyzwania zdaje sobie sprawę trener Gasijewa - Abel Sanchez.JAN CZERKLEWICZ - REPORTAŻ Z DRUGIEJ WALKI ZAWODOWEJ

Jan Czerklewicz (2-0) to nowa polonijna nadzieja. Zawodnik występujący w wadze półciężkiej w miniony weekend zanotował drugie zawodowe zwycięstwo na przestrzeni czterech tygodni. Prezentujemy Wam materiał zrealizowany przez Marcina Filipowskiego o jego drugiej walce. W reportażu znajdziecie również samą potyczkę z Mike'em Diorio.