WYZNACZONO DATĘ PRZETARGU NA WALKĘ JOYCE vs KABAYEL O PAS EBU

Europejska Unia Boksu (EBU) wyznaczyła datę przetargu na walkę mistrza Europy w wadze ciężkiej Agita Kabayela (19-0, 13 KO) ze srebrnym medalistą olimpijskim Joe Joyce'em (10-0, 9 KO). Obozy Brytyjczyka i Niemca mają czas na zawarcie porozumienia do 7 sierpnia - właśnie na ten dzień wyznaczono przetarg. Trudno jednak w tej chwili powiedzieć, czy Joyce (obowiązkowy pretendent do pasa EBU) jest walką z Kabayelem zainteresowany.

Brytyjczyk czeka według swoich promotorów na pojedynek ze zwycięzcą walki mistrza świata WBA Regular Manuela Charra z Trevorem Bryanem. Problem w tym, że nie wiadomo, kiedy do tego pojedynku dojdzie, a warto przypomnieć, że Bryan jest wymieniany jako kandydat do jesiennej walki z Tysonem Furym. Sporo mówiło się również w ostatnim czasie o walce Joyce'a ze świeżo upieczonym mistrzem Wielkiej Brytanii - Danielem Dubois. ''DDD'' wygrał w ostatnią sobotę na gali w Londynie z Nathanem Gormanem, a Joyce pokonał Bryanta Jenningsa. Pojedynek dwóch pokoleń brytyjskiego boksu wydaje się natomiast w tej chwili mniej możliwy niż przed galą w stolicy Anglii. Frank Warren w ostatnich wywiadach wycofuje się z tego pomysłu.

Wracając jeszcze na koniec do Agita Kabayela: w marcu tego roku pokonał on na punkty Andrija Rudenkę, po raz trzeci broniąc wywalczonego w 2017 roku tytułu mistrza Europy. Kabayel ma dopiero 26 lat i jest pięściarzem, przed którym rysuje się ciekawa przyszłość. Sparował już z takimi mocarzami jak Tyson Fury czy Anthony Joshua i zbierał dobre recenzje, podobnie jak po sparingach z Arturem Szpilką. Warto przypomnieć, że Kabayel ma również na koncie zwycięstwo nad Dereckiem Chisorą i najszybszy nokaut w historii polskiego boksu zawodowego, który zafundował w 2014 roku w Opolu Włodzimierzowi Letrowi. Poniżej nagranie tego pojedynku z archiwum BOKSER.ORG.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 16-07-2019 17:58:21 
Joyce nie powinien wybrzydzać i brać tą walkę o pas EBU, bądź co bądź na większe laury i tak nie ma co liczyć a i Kabayel dałby mu niezłą przeprawę. Jeśli dla Joyca półpasiec WBA ma większą wartość niż EBU i myśli że z tym paskiem coś więcej ugra to się grubo przeliczy.
 Autor komentarza: CHAMP2209
Data: 16-07-2019 18:03:11 
Fajna walka , Kabayel ze sporymi szansami.
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 17-07-2019 00:03:52 
Kabayel pokona Joyca
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.