SANCHEZ: DAWEJKO JEST DLA GASIJEWA TRUDNYM TESTEM

Redakcja, Boxingscene

2019-07-16

Za niecałe dwa tygodnie, 27 lipca na gali Ramirez vs Hooker w teksańskim Arlington w wadze ciężkiej zadebiutuje Murat Gasijew (26-1, 19 KO). Potężnie bijący Rosjanin zmierzy się z Joeyem Dawejko (19-7-4, 11 KO), którego w żaden sposób nie powinien lekceważyć. Ze skali wyzwania zdaje sobie sprawę trener Gasijewa - Abel Sanchez.

DAWEJKO: JESTEM NA POZIOMIE MISTRZOWSKIM >>>

- To trudna walka jak na debiut w wadze ciężkiej. Dawejko ma na koncie porażki, ale nigdy nie został znokautowany. W walce z Charlesem Martinem poddał się między rundami, bo nie był do tego starcia w ogóle przygotowany. Walczył jednak z wieloma prospektami wagi ciężkiej i sprawiał im masę kłopotów. Walka z nim nie jest łatwa, ale właśnie o to chodzi. Jeżeli masz coś osiągnąć w wadze ciężkiej, musisz zostać przetestowany - powiedział Sanchez.

- Nikt nie zaprzeczył ani nie potwierdził plotek o nokaucie, jaki Dawejko miał zafundował AJ'owi podczas sparingu przed walką z Ruizem. Kilku moich bokserów sparowało jednak z Joeyem w gymie Freddie'ego Roacha i wiem, jakim wyzwaniem jest Dawejko dla Murata - dodał trener Rosjanina, który nie walczył od roku, a dokładnie od czasu porażki z Aleksandrem Usykiem w lipcu zeszłego roku w finale turnieju WBSS wagi cruiser.