BELLEW: WILDER ZACZEKA NA WYNIK REWANŻU JOSHUY Z RUIZEM

Redakcja, boxingscene, PA

2019-07-16

Były mistrz wagi junior ciężkiej i ekspert Sky Sports Tony Bellew nie jest do końca przekonany, że rewanż między Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) i Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO) odbędzie się w lutym. "Olbrzym z Wilmslow" ma wrócić na ring w październiku, Wilder zaś ponownie pokaże się w ringu w październiku lub w listopadzie. Następnie miałoby dojść do rewanżu rosłych, czołowych ciężkich.

BELLEW O MENTALNOŚCI I TAKTYCE W STARCIU JOSHUA vs RUIZ II>>>

Mniej więcej w tym samym czasie, a więc jesienią, dojdzie do rewanżu Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO). Bellew jest zdania, że przy kolejnym triumfie Ruiza Al Haymon będzie chciał doprowadzić do unifikacji wszystkich tytułów w wadze ciężkiej, a więc zaprosić do jednego ringu "Destroyera" i "Bronze Bombera".

- W tej chwili nikt nie podpisze papierów, bo będą chcieli zobaczyć, co się stanie w walce Joshuy z Ruizem. Deontay będzie czekał. Współpracuje z Haymonem, tak samo jak Ruiz, i będzie chciał tej walki. Haymon będzie chciał, aby w wadze ciężkiej był jeden mistrz, jedna twarz. Będzie chciał, by tą twarzą był Deontay Wilder. Gdyby do tego doszło, Wilder miałby największy skalp w całym boksie - cztery pasy mistrzowskie wagi ciężkiej. Dlatego nie sądzę, by Wilder wykonał jakikolwiek ruch przed walką Joshuy z Ruizem. Niestety dla Fury'ego, myślę, że do potencjalnego rewanżu Wilder przystąpi z "pole position" i będzie dyktował warunki pojedynku - mówił "Bomber".