RANKING IBF: MASTERNAK WYPADA, NAJWYŻEJ SZEREMETA I KOWNACKI

Federacja International Boxing Federation ogłosiła swój ranking obejmujący czerwcowe walki. Doszukamy się w nim trzech polskich pięściarzy, czyli o jednego mniej niż przed miesiącem. Z zestawienia wypadł Mateusz Masternak.

W wadze ciężkiej czwarty jest Adam Kownacki (19-0, 15 KO), choć w rzeczywistości wyprzedzają go tylko Kubrat Pulew i mistrz Europy Agit Kabayel.

W kategorii junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (57-4-1, 39 KO) spadł na piętnaste miejsce.

Ostatnim naszym przedstawicielem jest czwarty w dywizji średniej Kamil Szeremeta (20-0, 4 KO), panujący mistrz Europy w tym limicie. W tej wadze również jedna pozycja pozostaje nieobsadzona i Polak tak naprawdę jest za Siergiejem Derewianczenką oraz Giennadijem Gołowkinem. To o tyle ważna informacja, ponieważ Saul Alvarez nie chce mierzyć się z Derewianczenką w obowiązkowej obronie i prawdopodobnie straci tytuł. Ukrainiec będzie wtedy wyznaczony do walki z Gołowkinem, a jeśli ten będzie miał inne plany, wówczas następny w kolejce byłby Szeremeta.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 10-07-2019 23:24:48 
Pozycja Szeremty to śmiech na sali, że jest w pobliżu Gołowkina czy Derewiaczenki. Przecież oni obaj go rozwalą z łatwością. Balon nadmuchany do maksimum. Jak pęknie to na Kamczatce będzie słychać XD
 Autor komentarza: Kaczakan
Data: 10-07-2019 23:57:31 
@Marduk, dokładnie, nie dość, że z nikim nie walczył to jeszcze straszliwie męczy się z ogórasami. Walka z kimś lepszym to będzie spora utrata zdrowia i koniec "kariery".
 Autor komentarza: BOXER
Data: 11-07-2019 00:07:48 
Na boxrecu Szpila za Adamkiem a przed Jenningsem i Takamem .
Co tam robi Adamek to nie wiem .Chyba że bozia dała to tam jest .
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 11-07-2019 22:41:25 
@Kaczakan, Marduk
No dobra, ale chyba my powinniśmy się cieszyć z wysokiej pozycji rodaka. Niech mu się trafi wielka walka, niech chłop zarobi.
 Autor komentarza: Kaczakan
Data: 11-07-2019 23:07:32 
Cooperek, wybacz, ale mnie argument typu, "bo to rodak" kompletnie nie przekonuje. Na coś takiego jak szacunek i uznanie trzeba sobie zapracować. Nic nie przychodzi z automatu. Personalnie nic do Kamila nie mam, bo może to równy gość, ale ze sportowego punktu widzenia niczym nie przyciąga, jest nudny i pieruńsko się męczy z rywalami, którzy są wyławiani z dna podbierakiem.

Lubisz zagranicznych sportowców, aktorów, muzyków? Dlaczego? Kibicujesz im, chcesz, by odnosili sukcesy, ale przecież nie są Polakami, więc dlaczego? Odpowiedz sobie sam. Poziom? Umiejętności sportowe? Wytrwałość i dążenie do obranego celu?

Przytrafi mu się wielka walka, dostanie łomot, zarobi na otarcie łez, ale kolejny raz wyjdzie na to, że rodzimy boks zawodowy jest wiadomo gdzie.

Pozycja w rankingach jest sztucznie napompowana i nie ma się z czego cieszyć. Gdyby za pozycją szedł aspekt sportowy to, co innego, ale tak nie jest.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.