TRENER CHISORY: SZPILKA DUŻO SIĘ RUSZA, ALE JEST PRZY TYM AGRESYWNY

Redakcja, Sky Sports

2019-07-10

- Szpilka to kolejny mańkut na drodze Derecka. Nie chciałem zawodnika leworęcznego, ale Dereck zaadaptował się do tego bardzo dobrze podczas sparingów - mówi Dave Coldwell, trener Derecka Chisory (30-9, 21 KO), który 20 lipca w Londynie skrzyżuje rękawice z naszym Arturem Szpilką (22-3, 15 KO).

- Nie będę ściemniał, w pierwszych tygodniach nie wyglądało to najlepiej, lecz teraz Dereck przestawił się i wie już jak boksować. Zobaczymy co wydarzy się podczas walki, ale Dereck ma broń i argumenty. Musimy wygrać ten pojedynek - kontynuował szkoleniowiec.

- Ciężko jest dobrze wyglądać przeciwko mańkutowi, tak więc priorytetem jest wygrana sama w sobie. Dereck musi usiąść na Szpilkę i rozszarpać go. Polak dużo się porusza, czego mój zawodnik akurat nie lubi, lecz Szpilka nie będzie uciekać dookoła ringu. Pojedynek będzie ekscytujący, bo Szpilka ma inną mentalność niż nasz poprzedni rywal, Senad Gashi. On tylko uciekał, Polak jest dużo bardziej agresywny. Nie mam wątpliwości, że ta walka będzie dużo ciekawsza, a Dereck będzie wymieniał ze Szpilką ciosy. Eddie Hearn już coś mówił o starciu z Josephem Parkerem, ale my póki co skupiamy się jedynie na Arturze - zakończył Coldwell.