TRENER DERECKA CHISORY O WALCE Z ARTUREM SZPILKĄ

Już za niecałe dwa tygodnie, 20 lipca w Londynie na gali Whyte vs Rivas dojdzie do walki Artura Szpilki (22-3, 15 KO) z Dereckiem Chisorą (30-9, 21 KO). Trener Chisory, Dave Coldwell twierdzi, że Polak będzie prawdziwym wyzwaniem i Brytyjczyk musi się wznieść na wyżyny, by odnieść zwycięstwo.

CHISORA I HAYE CHWALĄ SZPILKĘ >>>

- Dereck ma przed sobą trudną walkę i musi odpalić na całego, żeby wygrać. Szpilka dał trudną walkę Wilderowi: do momentu, w którym dał się złapać nokautującym ciosem. Dereck wie zatem, że musi być w swojej najlepszej formie, by jego ręka powędrowała w górę. Myślę, że byłoby to bardzo wartościowe zwycięstwo - powiedział trener pochodzącego z Zimbabwe Brytyjczyka.

SPARINGPARTNER SZPILKI W AKCJI >>>

Przypomnijmy, że po ciężkim nokaucie, jaki zafundował Chisorze Dillian Whyte w grudniu zeszłego roku, ''Del Boy'' powrócił w kwietniu zwycięstwem nad Senadem Gashim. Szpilka z kolei od czasu listopadowej wygranej z Mariuszem Wachem jeszcze nie walczył, ale związał się z trenerem Romanem Anuczinem i jest z tej współpracy bardzo zadowolony. Nie zmienia to faktu, że walka z Chisorą będzie dla duetu Szpilka-Anuczin bardzo poważnym testem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BOXER
Data: 08-07-2019 18:49:46 
SZPILA z walki z Wilderem robi CHISORE na miękko .Ale czy jeszcze będzie ten sam Szpila ???
Do tego słaby brzuch Szpili nie wytrzyma ciosów na dół .Trzeba wskoczyć do ringu z wagą 103 kg i latać na nogach .
Zadnych bitek i walka do wygrania .
 Autor komentarza: gerlach
Data: 08-07-2019 19:05:06 
Jesli bedzie uciekal 12 rund to...i tak nie ucieknie przed Chisora. Calym sercem jezdem za niesympatycznym Chisora, ale wybor pada na mniejsze zlo. Szpilunia jest ubity, wystarczy podmuch wiatru i gosc sie polozy.
 Autor komentarza: LORZAmasonska
Data: 08-07-2019 19:25:38 
Wach był o jeden cios od wygranej będąc straszliwie wolnym, Chisora wystarczy że ruszy i nawet coś przyjmie to powinien szybko skończyć gitsona.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 08-07-2019 19:27:24 
Wilder to zupełnie inny zawodnik. Nie idzie do przodu jak Chisora. Szpilce na rękę są tacy goście słabo wywierający presję pokroju Wacha. Taki Kownacki zmielił go jak kotleta. Jak Chisora zacznie okładać przy linach Szpilkę to się chłopina nie pozbiera. Chisora przez KO/TKO i nawet się nie łudźcie, że wygra. Fatalny match-up
 Autor komentarza: iron4
Data: 08-07-2019 19:32:24 
BOXER
Chłopie ty masz pojęcie o boksie? Dawno się tak nie uśmiałem.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 08-07-2019 19:53:45 
Angole są lepsi w zachwalaniu Szpilka niż Wasilewski w zachwalaniu niebezpiecznych Węgrów. Kolorowanie rzeczywistości level hard.
Może oni mylą kogoś ze Szpilkiem, może oni myślą że Szpilek to ten ciemnoskóry z Kuby który prawie znokautował Wildera? Ortiz, to był Ortiz, O-R-T-I-Z! Nie Szpilek.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 08-07-2019 19:57:56 
A tak na poważnie, to zachwalają tego naszego Szpilka bo chcą go przedstawić w dobrym świetle, że niby Chisora nie będzie walczył znowu z jakimś Gashim. Jak wygra to będą gadać że Chisora przygotował formę życia i po pokonaniu niebezpiecznego Polaka może walczyć o pas, jak przegra powiedzą że ostrzegali przed niewygodnym, królem KO z PL.
 Autor komentarza: legos
Data: 08-07-2019 20:10:01 
Podziwiam, że ktokolwiek jeszcze bredzi o tym Szpilce z Wildera, obskakiwaniu itp.... Ludzie to było kilka lat i 10 kg temu z rywalem innego typu....teraz to jest chodzący wrak, będzie to samo co zrobił z nim Adam albo Różański z Izu...oni się tam z Ugonohem pykają wzajemnie w gymie i to im pasi i wydaje się spoko, a jak ktokolwiek w nich wejdzie to zostaje tylko strach w oczach. Szpilka nie ma żadnych szans i pytanie jest tylko kiedy. To jest właśnie ta różnica wmiędzy prawdziwym ciężkim, a spompowanym dzieciakiem i nie chodzi tutaj o wzrost....
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 08-07-2019 22:49:11 
@teanshin

Dokładnie to jest to, w Anglii kibice bardzo źle przyjęli ten pojedynek. Gdyby Szpilka miał jakąkolwiek wartość, to Chisora od kilku tygodniu mówiłby o tym, że Szpilkę zje, rozjebie czy co tam jeszcze, a Szpilka jest chuja warty. Tutaj próbują usprawiedliwiać swój wybór. Chyba tylko w Polsce mogą pojawiać się szczere opinie, że Chisora może mieć jakiekolwiek problemy. Pora się obudzić - żadnych problemów nie będzie, prosta walka i oczywiste zakończenie przed czasem, coś podobnego jak w walce z Kownackim.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-07-2019 06:21:17 
Autor komentarza: lubieznyzenon
Ja w sumie nie stawiam Szpilka na straconej pozycji, oczywiście Chisora jest faworytem, ale nie zgadzam się z tymi zapowiedziami jaki to on niebezpieczny.
Prawda jest taka że Szpilek poza lepszymi nogami absolutnie nie ma czym zagrozić Chisorze, na punkty będzie ciężko a na KO postawiłbym może 5% szans.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-07-2019 06:24:07 
...jeszcze jeden aspekt to to że Szpilek absolutnie unika jakichkolwiek wypowiedzi na temat tej walki co daje do myślenia że albo sam nie wierzy że może to wygrać, albo internetowe filmy z serii "Lekcja pokory" w końcu dały mu do myślenia.
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 09-07-2019 09:29:53 
Jak dla mnie zestawienie ok. Nie byłbym taki pewny w typowaniu zwycięstwa Chisory. Szpilka jest szybszy i mimo że to jego chyba jedyny atut, to bardzo istotny. Dodatkowo forma Chisory jest niepewna, wpłynąć też na to może zlekceważenie Artura.
Artur ma sporo doświadczenia z zawodnikami wywierającymi presje, ja wiem, że są to raczej przykre doświadczenia (xD), ale jednak. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że Chisora również nie wypadał jakoś za dobrze z zawodnikami dużo pracującymi na nogach. Nie potrafi się do nich dobrać bo polega na pojedynczych uderzeniach, zamiast na kombinacjach.

Dla mnie to jest walka z dużym znakiem zapytania. Nadal Chisora faworytem, bo to naturalny ciężki, ale to nie jest tak, że Szpilke tam zwieszą z góry na łańcuchu żeby porobił trochę za worek dla Derecka.

W sumie nie biorę w tym wszystkim pod uwagę czynniku debila czyli w razie kłopotów wyłączyć całą defensywę i czekać co się stanie xD
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 09-07-2019 10:03:28 
Ajtuj zacznie rolowac barkiem jak go Anuczin nauczyl i zaś do 4tej rundy będzie po herbacie.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 09-07-2019 14:56:53 
Obawiam się, że Chisora nie znajdzie tu motywacji i go zlekceważy. Nie chcę, żeby to się skończyło tak lajtowo jak z Wilderem, liczę na coś naprawdę spektakularnego. Z drugiej strony, Chisora nie ma takiego kopyta. :(
 Autor komentarza: zamek9
Data: 09-07-2019 15:21:43 
czy Artur zrobi kiedys forme taka jak z Wilderem ? nigdy już takiej nie zrobi podobnie jak Izu po walce z Brezailem
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.