ANDRZEJ WASILEWSKI O SYTUACJI GŁOWACKIEGO I PORAŻCE SULĘCKIEGO

Redakcja, TVP Sport

2019-07-05

Andrzej Wasilewski poruszył dziś dwa tematy, które szczególnie bolą ostatnio polskich kibiców - sytuację Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) po kontrowersyjnej porażce w Rydze i postawę Macieja Sulęckiego (28-2, 11 KO) w niedawnej walce o mistrzostwo świata wagi średniej.

- Sytuacja po walce z Briedisem powoduje niesmak, rozgoryczenie i ból. Wszystko wskazuje jednak na to, że WBO zaproponuje nam marne, ale jednak pocieszenie i spróbuje zmusić zwycięzcę turnieju, który będzie mistrzem świata WBO, do obowiązkowej walki z Krzyśkiem w ciągu 120 dni. Zastanawiamy się, co możemy zrobić w tej beznadziejnej sytuacji, w której znalazł się Krzysztof Głowacki. Wysoce prawdopodobny jest spór prawny przed sądem z federacją łotewską - powiedział Wasilewski w rozmowie z TVP Sport. Padło również kilka ważnych słów na temat walki Sulęcki vs Andrade.

WASILEWSKI:  NIE LUBIĘ ANDRADE, ALE... >>>

- Jako człowiek, który jest w rodzinie sportowej Maćka, zawsze stoję murem za swoimi zawodnikami. Muszę jednak przyznać, że Maciek przegrał w dużo gorszym stylu niż zakładałem, że może przegrać. Po walce najbardziej Maćka boli to, że przeszedł obok walki. Skala, dysproporcja między pięściarzami była bardzo duża - stwierdził promotor Sulęckiego.

- "Striczu" zawsze daje z siebie wszystko. W Providence zabrakło pójścia na "bitkę", natomiast eksperci bokserscy wiedzą, że Maciek jest zawodnikiem o sercu wojownika. To piekielnie ambitny sportowiec. Niech opadnie kurz, minie kilka dni i będziemy zastanawiać się, co dalej - dodał szef grupy KnockOut Promotions.