YURIORKIS GAMBOA vs ROMAN MARTINEZ 27 LIPCA W BALTIMORE

Redakcja, PBC

2019-07-03

Były zawodowy mistrz świata w wadze piórkowej i były mistrz olimpijski, Kubańczyk Yuriorkis Gamboa (29-2, 17 KO) podpisał na początku roku kontrakt z Premier Boxing Champions, a 27 lipca w Baltimore zadebiutuje na gali PBC w walce z byłym mistrzem wagi super piórkowej, Portorykańczykiem Romanem Martinezem (30-3-3, 18 KO).

WALKA GAMBOA vs DAVIS? JEST TAKA OPCJA >>>

Ostatnia walka Kubańczyka miała miejsce w listopadzie zeszłego roku. Gamboa wygrał wtedy na punkty z Miguelem Beltranem Juniorem. Z kolei Martinez walczył ostatnio w marcu, nokautując Williama Gonzaleza. Był to powrót Martineza po prawie trzyletniej przerwie od czasu nokautu, jaki zafundował mu w 2016 roku Wasyl Łomaczenko.

Walką wieczoru gali w Baltimore będzie starcie mistrza świata WBA wagi super piórkowej Gervonty Davisa (21-0, 20 KO) z Ricardo Nunezem (21-2, 19 KO). Davis pochodzi właśnie z ''B'more'', zatem atmosfera powinna być gorąca. W kwietniu czyniono przymiarki do walki Davisa z Gamboą, więc lipcowa impreza może być wstępem do hitowego pojedynku tych dwóch wielkich talentów, choć trzeba jasno powiedzieć, że najlepsze czasy ''Cyklon z Guantanamo'' ma już raczej za sobą.