FRAMPTON vs DOMINGUEZ 10 SIERPNIA NA GALI W FILADELFII

Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych, Carl Frampton (26-2, 15 KO) zadebiutuje pod flagą grupy Top Rank 10 sierpnia w walce wieczoru gali w Filadelfii. Rywalem Framptona będzie Meksykanin Emmanuel Dominguez (26-8-2, 18 KO).

Walka z Dominguezem ma być dla ''Szakala'' z Belfastu wstępem do pojedynku z mistrzem świata WBO wagi piórkowej, Oscarem Valdezem (26-0, 20 KO). Starcie Frampton vs Valdez ma się odbyć w tym roku, ale najpierw trzeba pokonać 25-letniego ''Veneno'', czyli ''Truciznę''.

W tym roku Dominguez stoczył trzy walki: w marcu przegrał przed czasem z Jordanem Gillem na Wyspach, a potem (również przed czasem) pokonał dwóch delikatnie mówiąc przeciętnych Meksykanów - Adalberto Garcię i Jose Roberto Gonzaleza na lokalnych galach.

Frampton z kolei w tym roku jeszcze nie walczył, jego ostatni pojedynek to jednogłośna porażka z mistrzem świata IBF wagi piórkowej Joshem Warringtonem w grudniu zeszłego roku. Była to znakomita walka, w której zasłużone zwycięstwo odniósł wojownik z Leeds. Po porażce Frampton myślał nawet o zakończeniu kariery, ale ostatecznie zdecydował się na nowe rozdanie. Podpisał w marcu kontrakt z Top Rank - grupą coraz mocniej współpracującą z promującym dotychczas Framptona samodzielnie Frankiem Warrenem - i znów celuje w najwyższe laury.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.