HEARN: NIE CHCEMY WALKI WHYTE'A O WAKUJĄCY PAS WBC

Redakcja, boxingscene

2019-07-02

Jak wiemy od kilku dni, federacja WBC wprowadziła do życia specjalny pas dla swoich najbardziej zasłużonych czempionów. Tytuł WBC Franchise gwarantuje mistrzom specjalne przywileje choćby w zakresie obowiązkowych obron. Pierwszym bokserem obdarowanym nowym trofeum jest Canelo Alvarez, ale spekuluje się, że niebawem pas Franchise trafi też w ręce Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO).

CANELO ALVAREZ Z NOWYM TYTUŁEM WBC, CHARLO PEŁNOPRAWNYM MISTRZEM>>>

Byłaby to fatalna wiadomość dla Dilliana Whyte'a (25-1, 18 KO), który z pozycji obowiązkowego pretendenta chce  w końcu dostać pojedynek z "Bronze Bomberem". Promotor "Body Snatchera" jasno zaznacza, że walka o ewentualny wakujący pas pełnoprawny nie będzie opcją.

- Mamy Dilliana Whyte'a, który szykuje się do tego, by zostać oficjalnym obowiązkowym rywalem dla Wildera. Nie chcemy walki o wakujący pas, kiedy Deontay dostanie tytuł Franchise. Zobaczymy, co się stanie - mówił Eddie Hearn.

Kiedy Canelo Alvarez zyskał status mistrza Franchise, pełnoprawnym mistrzem WBC wagi średniej został Jermall Charlo. Coś takiego bardzo nie podoba się szefowi Matchroom.

- Jermall Charlo nie jest mistrzem świata. Nie pokonał mistrza świata. Jest dobrym wojownikiem, ale podarowano mu ten tytuł.