DAVID HAYE: JOSHUA POTRZEBUJE WOJEN PODCZAS SPARINGÓW

Redakcja, Daily Star

2019-07-01

Emerytowany David Haye - były król kategorii cruiser i mistrz wagi ciężkiej, ma swoją teorię na porażkę Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO).

- AJ to wspaniały atleta, prawdopodobnie największy atleta na tej planecie, ale wciąż brakuje mu doświadczenia. Przecież Ruiz przebywa w ringu o dekadę dłużej niż on, a tego nie zdobędziesz tylko na sali treningowej. Można to nadrabiać bardzo mocnymi sparingami z czołowymi zawodnikami, a z tego co słyszę, to Anthony i jego trener działają trochę inaczej - mówi sławny "Hayemaker".

- Rozmawiałem o tym niedawno z Carlosem Takamem, który również sparował z Anthonym. To są sparingi bardziej techniczne, ale nie na maksa. Ja sparowałem zawsze na pełnych obrotach. Podczas przygotowań do starcia z Dereckiem Chisorą toczyłem na treningach prawdziwe wojny. Z Takamem również zrobiłem sporo sparingów i każda runda była ciężka. Niektóre z nich przegrałem, ale wracałem następnego dnia i próbowałem poprawiać pewne rzeczy. Tego właśnie potrzebowałem. Ile Joshua zrobił rund przed Ruizem? Ile trudnych rund? Moim zdaniem on potrzebuje znacznie trudniejszych sparingów i kilka przegranych rund podczas obozu przygotowawczego. Trzeba dobrze zapłacić sparingpartnerom, ale to przyniesie efekty - zapewnia Anglik.

- Kiedy przygotowywałem się do niedoszłej walki z Tysonem Furym miałem na obozie Deontaya Wildera i Mariusza Wacha. Jeden robił dwie rundy, potem wchodził następny na kolejne dwie. To było straszne, za to potem walka wydaje się łatwiejsza. Wydaje mi się, że Joshua postępuje trochę inaczej. Czego on potrzebuje? Według mnie ciężkich sparingów za zamkniętymi drzwiami, w grubszych rękawicach i kaskach chroniących przed rozcięciami. A jak przegra kilka rund podczas przygotowań, to potem łatwiej będzie mu już w trakcie oficjalnego pojedynku - zakończył Haye.

LEWIS: JA PADŁEM PO JEDNYM CIOSIE, JOSHUA PRZYJMOWAŁ CAŁE SERIE >>>

Rewanż Joshuy z Ruizem Jr wstępnie zaplanowano na końcówkę listopada w Wielkiej Brytanii. Meksykanin w pierwszy dzień czerwca odebrał AJ-owi pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej.