ADAMS PRZED WALKĄ Z CHARLO: CHCĘ ZOSTAĆ MISTRZEM ŚWIATA

Redakcja, boxingscene

2019-06-28

Już w sobotę podczas gali w Houston Jermall Charlo (28-0, 21 KO) po raz pierwszy będzie bronił pasa mistrza świata WBC wagi średniej w pełnej wersji. Federacja World Boxing Council wczoraj uczyniła Amerykanina mistrzem pełnoprawnym, do tej pory Charlo piastował pas mistrzowski w wersji "Interim".

Rywalem "Hit Mana" będzie Brandon Adams (21-2, 13 KO), który wygrał ostatnią edycję reality show "The Contender". "Cannon" pokazał się w tym turnieju z dobrej strony i szybko otrzymał dużą walkę.

- Chcę zrobić wszystko, by w sobotę to moja ręka powędrowała do góry. Chcę, żebyśmy dali walką, którą zapamiętają fani. Chcę przejść do historii, potrzebuję takiego właśnie rywala, bo on pomoże mi zapisać się w historii. Wierzę w siebie, zawsze tak było. Charlo to jest właśnie takie wyzwanie, jakiego chciałem. Chcę zostać mistrzem świata w sobotę i zrobię wszystko, co w mojej mocy. To największa szansa w mojej karierze - mówił Adams.

W opinii większości ekspertów Brandon Adams nie powinien stanowić dla Jermalla wielkiego wyzwania. Przypomnijmy, że pogromcami "Cannona" w jego karierze byli Willie Monroe Jr (porażka na punkty) oraz John Thompson (TKO w 2. rundzie).