CZY DOJDZIE DO WALKI EWY PIĄTKOWSKIEJ Z CLARESSĄ SHIELDS?

Redakcja, Informacja własna

2019-06-19

Za niecałe dwa miesiące, 17 sierpnia we Flint Claressa Shields (9-0, 2 KO) zmierzy się z Ivaną Habazin (20-3, 7 KO). W stawce są pasy wagi junior średniej - wakujący WBO i WBC Diamond. Jeżeli Amerykanka zwycięży, może dojść do jej walki z Ewą Piątkowską (12-1, 4 KO), która dzierży pełnoprawny pas WBC ww. kategorii.

SHIELDS SZUKA KOLEJNYCH WYZWAŃ >>>

Shields może zostać wyznaczona do pojedynku z polską mistrzynią świata i wydaje się on realny, zwłaszcza biorąc pod uwagę mocarstwowe ambicje Amerykanki. ''T-Rex'' zunifikowała w kwietniu cztery główne tytuły wagi średniej w walce z Christiną Hammer, a wcześniej była również mistrzynią w wadze super średniej. Zejście do kategorii junior średniej motywowane jest prawdopodobnie zarówno chęcią zdobycia kolejnych tytułów, jak i chęcią zmierzenia się w limicie 154 funtów z Cecilią Braekhus (35-0, 9 KO), królową wagi półśredniej, wciąż uznawaną przez wielu za najlepszą zawodniczkę rankingu bez podziału na kategorie wagowe.

Wracając na koniec do Ewy Piątkowskiej przypomnijmy, że jej ostatnia walka miała miejsce w listopadzie zeszłego roku. Polka pokonała na punkty Ornellę Domini, po raz drugi broniąc mistrzostwa globu. ''Tygrysica'' ma wrócić do ringu 12 lipca w Dzierżoniowie, nie znamy jeszcze nazwiska jej rywalki.