CZY DOJDZIE DO WALKI EWY PIĄTKOWSKIEJ Z CLARESSĄ SHIELDS?

Za niecałe dwa miesiące, 17 sierpnia we Flint Claressa Shields (9-0, 2 KO) zmierzy się z Ivaną Habazin (20-3, 7 KO). W stawce są pasy wagi junior średniej - wakujący WBO i WBC Diamond. Jeżeli Amerykanka zwycięży, może dojść do jej walki z Ewą Piątkowską (12-1, 4 KO), która dzierży pełnoprawny pas WBC ww. kategorii.

SHIELDS SZUKA KOLEJNYCH WYZWAŃ >>>

Shields może zostać wyznaczona do pojedynku z polską mistrzynią świata i wydaje się on realny, zwłaszcza biorąc pod uwagę mocarstwowe ambicje Amerykanki. ''T-Rex'' zunifikowała w kwietniu cztery główne tytuły wagi średniej w walce z Christiną Hammer, a wcześniej była również mistrzynią w wadze super średniej. Zejście do kategorii junior średniej motywowane jest prawdopodobnie zarówno chęcią zdobycia kolejnych tytułów, jak i chęcią zmierzenia się w limicie 154 funtów z Cecilią Braekhus (35-0, 9 KO), królową wagi półśredniej, wciąż uznawaną przez wielu za najlepszą zawodniczkę rankingu bez podziału na kategorie wagowe.

Wracając na koniec do Ewy Piątkowskiej przypomnijmy, że jej ostatnia walka miała miejsce w listopadzie zeszłego roku. Polka pokonała na punkty Ornellę Domini, po raz drugi broniąc mistrzostwa globu. ''Tygrysica'' ma wrócić do ringu 12 lipca w Dzierżoniowie, nie znamy jeszcze nazwiska jej rywalki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Callisto
Data: 19-06-2019 20:02:14 
Z czysto sportowego punktu widzenia byłby to super pojedynek, ale szanse mizerne i to nie dlatego że Ewa jest słaba, bo tak oczywiście nie jest, ale że rywalka to taki trochę ewenement w żeńskim boksie.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 19-06-2019 22:41:32 
Piatkowska umie boksowac moze powalczyc choc prawdopodobnie do tej walki nie dojdzie. Piątkoweskiej akurat w studiu TVP dobrze sie słucha widac ze wie o czym mówi ma konkretne zdanie i jest porzygotowana do dyskusji. Boksowac tez potrafi także niech dziewczyna idzie do przodu, oczywiscie tez ma duzo braków w szczególnosci brakuje agresji i ostrego pójscia do przodu no ale wiadomo to kobiecy boks. W sumie szkoda ze nie dojdzie do jej walki z Brodnicką Panie maja własne sprawy widac je w mediach powiem szczerze ze ta walke bym obejrzał. Niestety takiej walki nie ma i nie będzie.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 20-06-2019 00:16:26 
Fajna dziewczyna ta Piątkowska. Dobrze mówi, miła i sympatyczna. Chciałbym, żeby była moją żoną.
 Autor komentarza: JKWSB
Data: 20-06-2019 17:23:28 
Ewy Piątkowskiej nie da się nie lubić. Ale Claressa Shields to inna liga. Jeśli do tej walki dojdzie, to tylko z uwagi na możliwie duże jak na kobiecy boks pieniądze. Nie jestem bukmacherem, ale 40:1 na korzyść Amerykanki to moim zdaniem wręcz konserwatywny szacunek.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.