ZŁOŻONO OFICJALNE PROTESTY W SPRAWIE WALKI GŁOWACKI vs BRIEDIS

- Pisma do WBC i WBO już wysłane. Walczymy - stwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych promotor Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO), Andrzej Wasilewski, informując tym samym o złożeniu oficjalnych protestów w sprawie walki Głowacki vs Briedis.

KOVACS: SĘDZIA NIE POPEŁNIŁ BŁĘDÓW >>>

Nie wiadomo wprawdzie nawet, czy pas federacji WBO znalazł się w stawce walki w Rydze (pas WBC został wycofany tuż przed walką), ale sędzia ringowy Robert Byrd był przecież wyznaczony właśnie przez WBO. Do osoby sędziego Andrzej Wasilewski nawiązał w dyskusji z Bogdanem Soleckim, dziennikarzem TVP Sport, który nazwał sprawców sobotnich kontrowersji w stolicy Łotwy ''ludźmi bez honoru, owładniętymi mamoną''.

- Bogdan, tu nie chodziło o pieniądze... Problemem jest federacja. Z sentymentu i szacunku do wcześniejszych dokonań sędziego wyznaczyła go do sędziowania tej walki... A pan sędzia jest już po prostu wiekowy i poczynił kolosalne błędy, tragiczne w tej walce w skutkach - odpowiedział Soleckiemu Wasilewski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: vgsi
Data: 17-06-2019 17:43:54 
jestem ciekaw czy jak w taki sposób przegrałby np Joshua albo FMJ jak by się to skończyło czy walka była by anulowana
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-06-2019 18:15:04 
Wasilewski to nie Hearn czy Al Hymon. Jego po prostu nikt nie będzie chciał słuchać a Wasilewski raczej nie będzie wydawał pieniędzy ja jakieś sądy w Ameryce czy gdziekolwiek usankcjonowane jest WBSS? Może gdyby do tego wyszła jakaś afera dopingowa to może wtedy coś by ugrał a tak chłopaki się pobili, sędzia się pogubił, next please..
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 17-06-2019 18:47:48 
Nic żadne protesty raczej nie dadzą. Nie takie afery w boksie przechodziły. Wystarczy wspomnieć sytuację z II walki Ward vs Kowaliow gdzie zakończenie walki nastąpiło po ewidentnych ciosach w jaja bez żadnego nawet wyliczenia zawodnika i nikt nic z tym nie zrobił mimo skarg i ewidentnych ujęć na powtórkach.

Koniec końców to Głowacki został znokautowany prawidłowymi ciosami i sam też wyraził gotowość do wznowienia walki i jej kontynuacji.
Co innego jakby padł jak rażony po tym łokciu i nie byłby w stanie kontynuować walki ale nic takiego miejsca nie miało. Był pośpieszany ale dał znać że chce i jest gotowy kontynuować walkę a przecież mógł poprosić o dodatkowy czas czy po prostu zgłosić że nie może dalej walczyć.

Za długa runda zaś to aktywna walka również z jego strony a że w tym czasie w wymianie ciężko oberwał nie znaczy że nie uczestniczył w kontynuacji walki w "przedłużonym czasie". Ten błąd sędziego łatwo wytłumaczą na niekorzyść Polaka bo tylko sędzia może zatrzymać walkę i jeśli tego nie zrobił a obaj zawodnicy kontynuowali walkę to raczej nie anulują wyniku na tej podstawie bo Polak oberwał. Przynajmniej nie sądzę.
To była walka turniejowa. Ciężka sytuacja bo każda zmiana wyniku i powtórka to strata czasu i zmiany w ustaleniach całego turnieju. Terminy, powtórka, kasa itd.
Nie wierzę w sukces owych reklamacji.

Osobiście odebrałem tą walkę tak jak zdecydowana mniejszość ale nie zmienia to faktu że dobrze by było i cieszyłbym się gdyby Briedis po finale niezależnie od jego wyniku zdobył się na zaproponowanie Polakowi rewanżu. Było sporo kontrowersji, walka wymknęła się spod kontroli, mogą być wątpliwości- jeśli Głowacki wyraził by chęci powinien w niedalekiej przyszłości dostać możliwość rewanżu. Byłoby to zdecydowanie wskazane.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 17-06-2019 22:31:42 
@Blackdog

Jasne. Przypierdol przeciwnikowi młotkiem, a potem go znokautuj "prawidłowymi ciosami".
 Autor komentarza: Gnidastepowa
Data: 17-06-2019 23:34:23 
Cały świat, łącznie z najważniejszymi ekspertami świata bokserskiego uważa, że powinno być nc, oprócz niektórych polskich ekspercików. To jest do nieuwierzenia.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 17-06-2019 23:42:28 
No generalnie Kalle potwierdzil, ze nokaut byl poza czasame walki, a pierwsze KO bylo zadane lokciem, wiec WBO/WBC i inne g*wniane i zdemoralizowane federacje maja material pod prosta decyzje. Maja tez szanse sie czesciowo oczyscic ze szlamu, ktory w swiecie boksu powstal. A wiecie kiedy federacje sie ugna? JEsli bedzie pieklow mediach (glownie w PL), jesli bedzie sie o tym mowic, pisac itd. Tylko wtedy.

Ale Sauer wie co mowi, on zna ludzi w federacjach i wie, ze mu nie wytna zadnego numeru.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 17-06-2019 23:42:59 
Powininismy urzadzic atak spamujacy na obie federacje plus petycje, petycje, oburzenie...
 Autor komentarza: gerlach
Data: 17-06-2019 23:42:59 
Powininismy urzadzic atak spamujacy na obie federacje plus petycje, petycje, oburzenie...
 Autor komentarza: nonitek
Data: 18-06-2019 10:12:46 
@Blackpies

Jasne, przecież ten czyścioch na tył głowy Krzyśka przy pierwszy kd był prawidłowym ciosem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.