MAKABU ROZBIŁ KUDRIASZOWA NA GALI CRUISERÓW W JEKATERYNBURGU

W brutalnej walce dwóch puncherów wagi cruiser Kongijczyk Ilunga Makabu (25-2, 24 KO) rozbił Dimitrija Kudriaszowa (23-3, 23 KO) na mocno obsadzonej gali w Jekaterynburgu. Był to pojedynek wieczoru i trzeba przyznać, że zasłużył na główne miejsce w karcie.

Kudriaszow od pierwszego gongu ruszył do ataku i szukał miejsca dla swoich mocnych ciosów. Makabu starał się ostudzić jego zapędy ciosami na korpus z obu rąk i prawym prostym mańkuta. Trwały brutalne szachy na środku ringu, Kudriaszow trafił mocnym prawym prostym na górę, ale zaczął coraz bardziej oddawać pole w drugiej połowie rundy, pozwalając rywalowi na konsekwentne obrabianie korpusu.

W drugiej rundzie nadal dobrze pracował prawy prosty Makabu. Kudriaszow zachował spokój i pozostawał w grze, choć walka nie układała się do końca po jego myśli. Nagle rozgorzała szalona wymiana ciosów sierpowych. Pierwszy trafił Kudriaszow, ale ostatnie słowo należało do Makabu. Rosjanin padł na deski, lecz zdołał sie podnieść i znów rozpętało się piekło. Miejscowy bohater zdołał dotrwać do końca rundy, ale w trzecim starciu Makabu od razu rzucił się, by dokończyć robotę. Przyparł Kudriaszowa do lin i próbował go ubić, jednak Rosjanin zaskakująco dobrze się bronił. W końcu akcja wróciła na środek ringu. Obaj byli już mocno zmęczeni i często ryzykowali, aż wreszcie zabrzmiał gong.

Makabu pracował prawą ręką od pierwszych sekund czwartej rundy i choć miewał kłopoty, panował nad sytuacją. Kudriaszow krwawił i sędzia przerwał na chwilę rywalizację. Gdy wznowił akcję, Rosjanin złapał rywala dwoma bardzo groźnymi kontrami, ale to było za mało, by posłać Makabu na deski.

Piąta runda rozpoczęła się od szarży Kudriaszowa, który zranił Makabu, ale sam porządnie oberwał w kontrze. Rosjanin wystrzelał się, zupełnie stracił szybkość i przeciwnik dopadł go przy linach, trafiając raz za razem prawą ręką. Chwilę później odrzucił skrajnie zmęczonego, rozbitego Kudriaszowa na środek ringu, gdzie poczęstował go mocnym ciosem lewą ręką, po którym Dima zatoczył się i sędzia przerwał walkę, nie chcąc przedłużać krwawej masakry.

Wyniki pozostałych pojedynków:

Waga cruiser: Aleksiej Jegorow (9-0, 7 KO) pokonał przez KO w trzeciej rundzie Romana Gołowaszczenkę (20-4, 18 KO).

Waga cruiser: Jurij Kaszyński (18-0, 16 KO) pokonał większościową decyzją sędziów Oliviera Vautraina (14-2-1, 5 KO)

Waga cruiser: Aleksiej Papin (11-0, 10 KO) pokonał przez KO w trzeciej rundzie Aleksandru Jura (18-4, 7 KO)

Waga cruiser: Jewgienij Tiszczenko (5-0, 3 KO) pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Abrahama Tabula (16-2-1, 13 KO)

Waga ciężka: Jewgienij Romanow (13-0, 9 KO) pokonał jednogłośną decyzją sędziów (3 x 99-90) Ariela Estebana Bracamonte (9-2, 5 KO)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 16-06-2019 18:29:37 
To była na prawdę dobra walka. Makabu rozbił Ruska podobnie jak jego brat Wacha. W drugiej rundzie poszedł lewy sierp na lewy sierp i obaj się zachwiali, bydwaj zostali mocno trafieni, Kudriaszow padł a Makabu chwiejnym krokiem poszedł do narożnika. Potem fajne wymiany i każdy się chwiał po ciosach drugiego. Niestety Kudriaszow ma paliwa na 3 rundy i chyba podobnie jak Chakiev powinien przemyśleć dalszą karierę w boksie, w tej walce Makabu dość mocno go rozbił.
Ten Egorow to następny dobry talent zza wschodniej granicy, oczywiście zbudowany jak spychacz, podobnie jak każdy cruiser z tamtych stron.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 16-06-2019 19:10:54 
Kudriaszow byl bez szansjuz orzed walka. Rozbity, nie trzymal nigdy ciosu. Ma plombe, ale na tym sie koncza jego atuty w boksie.
 Autor komentarza: Granat
Data: 16-06-2019 20:28:36 
https://www.youtube.com/watch?v=giVcaBGctSM
 Autor komentarza: mirage
Data: 16-06-2019 21:34:59 
Kudriaszow nic już nie osiągnie i powinien dać sobie spokój z boksem. Jest mało odporny na ciosy i ma kiepską defensywę. Ale walka była naprawdę ciekawa
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryjja
Data: 16-06-2019 23:35:10 
Ogląda ojciec właśnie 2 rundę :) i zauważylisce ze po 1 nokdalnie skrucili czas 9 sekund :) jaka na Łotwie dodają w Rosji jak trzeba to rundy trwają krócej :)
 Autor komentarza: Mieciu1
Data: 16-06-2019 23:41:04 
Bardzo dobra walka na swój sposób.
Miło zaskoczył Kudriashov z obroną bo i rękawica była i uniki grane były.
Można by się pokusić o nie przerywanie ale zdrowie wiadomo że najważniejsze.
Obaj pokazali jak powinna wyglądać dobrze skrojona walka dwóch pięściarzy.
W sumie zakończenie w obie strony mogło być podobne i nikt nikomu by glorii nie odbierał a samo widowisko chociaż tylu rundowe było satysfakcjonujące dla wszystkich.
W świetle wydarzeń w Rydze to był pojedynek który daje mi chociaż chęć do dalszego oglądania boksu.
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryjja
Data: 16-06-2019 23:55:19 
Kudriaszow miał pecha tylko dlatego ze nie trafił jakimś farfoclem czysto :) makabu technicznie lepszy ale mało brakowało a w 2 rundzie leżeli by obaj naraz :) bo jak kudriaszow padał to trafił lewym makabu i zatańczyć makabu jak izu w tańcu z gwiazdami :) walka fajna do oglądania szczególnie jak się nie zna wyniku , ojciec niestety znał i to zepsuLO emocje :)
 Autor komentarza: Mieciu1
Data: 17-06-2019 00:56:10 
Też czytałem że Makabu w pył czy coś Kudriashova zmienił po dobrej walce więc faktyczny przebieg walki tym bardziej miło mnie zaskoczył.
Bo ani w pył a emocje ciągle na najwyższym poziomie.
 Autor komentarza: Mieciu1
Data: 17-06-2019 00:56:10 
Też czytałem że Makabu w pył czy coś Kudriashova zmienił po dobrej walce więc faktyczny przebieg walki tym bardziej miło mnie zaskoczył.
Bo ani w pył a emocje ciągle na najwyższym poziomie.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 17-06-2019 15:09:13 
Szkoda Makabu, bo miał niesamowity potencjał, a w tej walce wyglądał jakby miał 40 lat i parę razy był mocno podłączony. To zwycięstwo da mu pewnie jakiś dobry pay-day, ale naprawdę słabiutko jak na siebie tu wyglądał. Makabu z walki z Kuczerem by tym Kudriaszowem pozamiatał w 2-3 rundy nie przyjmując praktycznie niczego groźnego. Kurwa jaki on tam był świeży, zadziorny, śliski i sprytny. Do tej pory w przypadku tego zawodnika nie mogę przeboleć walki z Bellew.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.