FIODOR ŁAPIN PO SZOKUJĄCEJ PORAŻCE KRZYSZTOFA GŁOWACKIEGO

Trener Fiodor Łapin był bardzo poruszony wydarzeniami, które miały wczoraj miejsce na ringu w Rydze podczas walki Głowacki vs Briedis. Według Łapina doszło do rzeczy, jakich nigdy dotąd nie widział na własne oczy w zawodowym boksie, choć zdarzało mu się o nich słyszeć.

Łapin w rozmowie z TVP Sport o swoich odczuciach po wydarzeniach w ringu:

Jestem parę lat w boksie i czegoś takiego na własne oczy nie widziałem. Słyszałem, ale nie widziałem. Jak oceniam? Pierwszy cios łokciem byłego mistrza świata w muay thai, cios który jest przez niego wytrenowany, to jego wielka broń, to był ewidentny faul. Zresztą sam Mairis to przyznał po walce. Ten cios nie był nokautujący, ale podłączył Krzyśka. Potem były uderzenia po gongu i wtedy przyjął dwa decydujące ciosy. Na dodatek do ringu wszedł ktoś z obozu rywala i to też jest przecież złamanie zasad.

Łapin o wydarzeniach po walce:

Szef łotewskiego związku mnie potem przepraszał, ja próbowałem coś w ringu załatwić, ale wszyscy chowali głowy. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że Mairis przyznał, że uderzył łokciem i że słyszał gong. Dodał też, że najważniejsze po walce jest to, by wszyscy byli zdrowi, ale zrobił wszystko, by zrobić coś innego. Zawiódł mnie.

Łapin o Kalle Sauerlandzie:

Kalle z tego co kojarzę jest promotorem Briedisa. Jeszcze bardziej machał rączką zza ringu jego ojciec, bo Kalle był bardziej dyplomatyczny. Taktyka jest prosta – przeczekać, szum się rozejdzie i pociąg jedzie dalej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: bogdanhaze
Data: 16-06-2019 10:19:55 
Nic dodac, nic ujac. Nie widze zadnej wzmianki o kradziezy itd tylko czysto sportowe sprawy, ktore leza w kompetencjach sedziego i organizatorow.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 16-06-2019 10:31:06 
I wszystko w temacie.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 16-06-2019 10:38:34 
No właśnie cichutko przeczekają i wszystko zostanie zamiecione pod dywan.
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 16-06-2019 10:46:27 
No zamiatą, sędzia kurwa jakiś dziad co pewnie ma problem jak znaleźć kibel, i ta stara rura Byrd dalej sędziuje, oni nawet ja powinni żeby sobie PR nie psuć wyjebać, ale widać skostniałe zabetonowane towarzystwo, na kształt układu mafijnego.
 Autor komentarza: starycap2
Data: 16-06-2019 10:48:40 
Tak to jest jak z przeciętnego trenera robi się legendę która próbowała coś w ringu załatwić.A przecież wiadomo tym co obcują w jakikolwiek sposób z boksem zawodowym ,że Łotysz to gość brudno walczący i to nasz bokser decydujący się na podobny musiał sobie zdawać sprawę w co się pakuje uderzając w tył głowy i zaczynając de facto bajzel ringowy .chyba trener mu to przekazywał do skutku -czy nie?Ale i tak walkę tą by wygrał nasz -wojownik-gdyby po ciosie łokciem nie odgrywał komedii w jednym akcie tylko po prostu leżał aż dostałby odcisków kasę ,zwycięstwo i medal.Proste? Reszta to pierdolety.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 16-06-2019 10:50:14 
Głowacki uderzył w tył głowy czego teraz dużo osób z tvp nie widzi. Ktoś wczesniej słusznie napisał chciał Głowacki przycwaniakować to trafił na większego cwaniaka od siebie. Jesli chodzi o sam nokaut w trzeciej rundzie to tu wielkich konbtrwoersji nie było chodź moim zdaniem sędzia powinien to puścić.
Bardzo duże i słuszne kontrowersje są z puszczeniem walki po gongu i efektem tego były kolejne deski głowackiego. Tu zawinił Byrd eweidentnie tylko co z tego sam Wasilewski przyznaje ze protest nic nie da, a po tej rundzie walka była kontynuowana a nokaut w samej trzeciej rundzie raczej bez kontrwoiersji. I badźmy uczciwi to Głowacki pierwszy sfaulował w tył głowy łokieć był odpowiedzią na chamskie zachowanie Głowackiego.
 Autor komentarza: Lancaloht
Data: 16-06-2019 10:52:10 
Najsmutniejsze jest to że cały swiat boksu wiedział, że w finale ma być dorticos ( zastanawiające wypowiedzi Dorticosa?) z briedisem , my Polacy łudziliśmy się że pozwolą wygrać Główce, gdyby do tych skandalicznych rzeczy nie doszło , to w punktach było by ustawione. Scenariusz organizatorów wymknął się spod kontroli , dlatego teraz mają zonka , ale pieniądze są tu za duże , dlatego dalej będą brnąć w kłamstwo...
 Autor komentarza: Marduk
Data: 16-06-2019 10:52:41 
Co do ciosu Głowackiego to poszedłby w bok głowy, ale Briedis poszedł z głową do przodu w klinczu i nie doszedł tam gdzie powinien.
 Autor komentarza: Lancaloht
Data: 16-06-2019 10:53:52 
Najsmutniejsze jest to że cały swiat boksu wiedział, że w finale ma być dorticos ( zastanawiające wypowiedzi Dorticosa?) z briedisem , my Polacy łudziliśmy się że pozwolą wygrać Główce, gdyby do tych skandalicznych rzeczy nie doszło , to w punktach było by ustawione. Scenariusz organizatorów wymknął się spod kontroli , dlatego teraz mają zonka , ale pieniądze są tu za duże , dlatego dalej będą brnąć w kłamstwo...
 Autor komentarza: Pawel1722
Data: 16-06-2019 11:04:21 
werwoolf
nie wiem czy wiesz, ale sędzia ringowy to mąż Pani Byrd, która ogląda w trakcie sędziowanych walk coś innego i wyciąga karteczkę losując wynik jako zwycięstwo wskazanego zawodnika ;)
 Autor komentarza: Dolson04
Data: 16-06-2019 11:04:39 
Po tym co się stało można mieć różne teorie i dużo o tym teraz mówić- każdy ma prawo do swojego spojrzenia. Szkoda że co jakiś czas w boksie dochodzi do dziwnych decyzji lub takich sytuacji które z pozycji kibica który interesuje się tym sportem zabija całą " szlachetność " tego sportu.
Z chęcią bym zobaczył rewanż- nie o pasy ani o finał, poprostu rewanż.... sport- boks, tyle...
 Autor komentarza: HeadCrusher
Data: 16-06-2019 11:07:13 
A co wpłynęło na porażkę Krzyśka? Sędzia? Cios łokciem? Czy pójście w wymianę? No właśnie. Skończmy dramę i na salę treningową, a nie biadolenie jak to każdy zły tylko nie ja.
 Autor komentarza: Pawel1722
Data: 16-06-2019 11:08:26 
Łotwa to jeden wielki nieudacznik w większości sportów, w tym we wszystkich ważniejszych sportach jak piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, więc jak mają gdzieś mikro szansę zabłysnąć, to zrobili mega kupe Polakom za kołnierz i proszę...
 Autor komentarza: nonitek
Data: 16-06-2019 11:10:46 
Gdyby na ciosy w tył głowy odpowiadać łokciami na twarz, to mielibyśmy w każdej walce MMA, a nie boks. Argument, że to Głowacki zaczął, jest jak z bójki w podstawówce na przerwie, serio. Szkoda w takim razie, że głowacki nie odpłacił się za łokieć jakimś obaleniem i serią albo kolanem? To, co zrobił Krzysiek przed łokciem, przykładowo uwielbiany tutaj Wilder robi w każdej walce i to nie raz.

https://www.youtube.com/watch?v=rZpl08_h9_U

Przykładowo Ortiz to już na poważnie powinien zabrać chyba broń palną na ring, skoro za tamten cios słuszny był łokieć, to jak się odwdzięczyć za to... hmm...

I tak, uważam, że gdyby Briedis po tamtym ciosie Głowackiego położył się na macie i potrzebował czasu lub w ogóle nie walczył dalej, wiązałoby się to z dużo mniejszym niesmakiem niż to, co się wydarzyło. Byłby ogromny niedosyt, ale nie taka szopka.
Mało tego, że ta walka trwała ileś tam sekund po gongu, już po tym, jak Głowacki został tam prawie znokautowany w obecności sekundanta łotysza. Sędzia go wyliczył, po czym Byrd wznawia walkę (mimo gongu) patrząc cały czas na ludzi spod ringu, którzy wymachują, że jest koniec rundy, a ten UWAGA UWAGA, POKAZUJE GEST KOŃCZENIA WALKI, JAKBY PODDAWAŁ KRZYŚKA I MÓWI DWUKROTNIE "IT'S OVER". Oczywiście potem druga runda trwa normalnie :D

Aaaa i jeszcze jedna rzecz, fakt, że swoją serię (po której Głowacki był pierwszy raz liczony) Briedis zakończył pięknym rabbit punchem także jest usprawiedliwiony, bo Głowacki zadał taki cios wcześniej? Bo tego to już chyba w ogóle nikt nie widział ;)
 Autor komentarza: php
Data: 16-06-2019 11:15:49 
Widzę, że skowytu nieudaczników życiowych ciąg dalszy. Kilku trolli, nieudaczników życiowych znalazło idealne miejsce na żer - dziś mogą sobie poodbijać swoje życiowe nieudacznictwo plując na Polaka, że skandalu nie było, że cios z łokcia dostał słusznie i że symulował, a ten cios nie miał znaczenia w tym, co się stało, w nokaucie.

Trolle obsiądą ten temat do późnego wieczora, życie im nie wyszło, a dziś tacy jak @SpamDog mają idealne miejsce na żer - cały dzień będzie wmawianie, że bicie łokciami w boksie jest okej i że w sumie to Polak symulował.
 Autor komentarza: maro1988
Data: 16-06-2019 11:16:13 
Briedis w tej walce wygladął dobrze jak nie b.dobrze i Krzysiek tak by miał ciezko .Co do ciosu Głowackiego to był bity z pełnym skretem w tyl głowy i jesli sedzia odebrał Briedisowi pkt to rowniez Głowackiemu powinien.Jesli chodzi o ciosy po gongu to zadwali je Briedis i Głowacki a to ze doswiadczony sedzia nie słyszał gongu to sie zdarza jak chodzby tak doswiadczonych sedziow jak Mils Lane w drugiej walce Bowe z Holyfieldem czy Eddiego Cattona w walce Walkera z Adamkiem .Człowiek to nie maszyna ze sie nie myli a w hali atmosfera pewnie była przednia .
 Autor komentarza: php
Data: 16-06-2019 11:20:29 
Czysty cios łokciem na szczękę w 90% walk w MMA KOŃCZY WALKĘ - tj. 10-20 sekund później rywal pada dostając jeszcze kilka ciosów po takim trafieniu.

Jak kogoś trafisz takim ciosem, to masz prawie pewne zwycięstwo, wystarczy, że zasypiesz rywala ciosami - zawodnik po otrzymaniu takiego ciosu jest praktycznie do wykończenia na 1-2 strzały. Ciosy łokciami w szczękę łamią szczęki, powodują ogromne naruszenie, wchodzą też mentalnie do głowy.

Jeśli trolle uważają, że to jest okej, to Głowacki powinien odpowiedzieć Briedisowy kopem w twarz - a dopiero potem mogliby toczyć walkę - skoro przyzwala się na łokcie - okej, ale wzamian Briedis powinien dostać kopa w ryj - potem możemy puścić walkę dalej i zobaczyć kto wygra.
 Autor komentarza: php
Data: 16-06-2019 11:23:50 
"Autor komentarza: maro1988Data: 16-06-2019 11:16:13
Briedis w tej walce wygladął dobrze jak nie b.dobrze i Krzysiek tak by miał ciezko"

Kurwa człowieku, trochę wyobraźni, to że by miał ciężko to jasna sprawa, ale cios z łokcia zupełnie zmienił pojedynek! Człowieku to jest profesjonalna dyscyplina i profesjonaliści, a Ty próbujesz pierdolić, że jebnięcie z łokcia nie miało znaczenia? Popierdoliło Cię czy jak?

To tak jakbyś w meczu piłki nożnej na start wpierdolił w systemie komputerowym jakiejś drużynie 3 bramki i włączył mecz od stanu 0:3. Popierdoliło Cię człowieku czy jak?
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 16-06-2019 11:24:41 
To był wielki skandal. Ciosy w tył głowy jak ten Głowackiego się zdarzają i nie muszą zawsze być celowe. A łokieć policjanta był celowy i ten cios mocno Krzyśka zamroczył. Przecież po nim Głowacki zachowywał się jak pijany! Jeszcze bicie 10 sekund po gongu no kurwa! Ogladalem to z angielskim komentarzem i oni byli tam w szoku i wypowiadali sue w oburzonyn tonie. To był SKANDAL i żadna argumentacja tutaj nie może bronić Briedisa. Walka powinna być uznana za nieodbytą. SKANDAL SKANDAL JESZCZE RAZ SKANDAL

A wy pajace co tak bronicie tego oszusta to weźcie się jebnijcie w czajnik. Naszego wydymali bez mydła paskudnie i ordynarnie i z uśmiechem na twarzy A wy przyklaskujecie?! Wy jebane śmiecie!! Wstyd za was kurwy
 Autor komentarza: php
Data: 16-06-2019 11:25:31 
Usprawiedliwianie ciosu z łokcia, to tak jakby wstawić drużynie na MŚ 3 gole na start i rozpocząć mecz od stanu 0:3 - a potem pierdolić, że w sumie to szanse po równo i w sumie to te 3 gole nie miały znaczenia xD

Ludzie, jak się Was czyta, to tak jakby się czytało pierdolniętych umysłowo debili po zawodówce.
Trochę mózgu na litość Boską xD
 Autor komentarza: Champion20
Data: 16-06-2019 11:27:29 
PitersonJ - główka 1 przewinił cios w tył głowy potrafi zamroczyć i to bardzo mocno jeden i drugi powinni miec odjęte punkty. A co do sytuacji po gongu to co tylko Briedis zadawał ciosy? jeden i drugi po gongu sie naparzali mógł upaść wtedy rowniez i Briedis
 Autor komentarza: php
Data: 16-06-2019 11:30:01 
Prawda jest taka, że jakby Krzysiek był sprytniejszy to by już po tym ciosie nie wstał - a jak jeszcze Łotysze daliby zwycięstwo Briedisowi to byłby już szok i cały świat by się z nich śmiał - dają zwycięstwo gościowi po jebnięciu rywala łokciem po komendzie stop xD

Całe stadiony by wyśmiewały Briedisa - powtarzano by na każdym kroku jego "wygraną" łokciem walkę - wyszedłby na idiotę.
A tak, wyszło jak wyszło i nie brak idiotów którzy uważają, że w sumie co za różnica czy był łokieć czy nie xD
 Autor komentarza: php
Data: 16-06-2019 11:32:40 
"Autor komentarza: PitersonJData: 16-06-2019 11:24:41
A wy pajace co tak bronicie tego oszusta to weźcie się jebnijcie w czajnik. Naszego wydymali bez mydła paskudnie i ordynarnie i z uśmiechem na twarzy A wy przyklaskujecie?! Wy jebane śmiecie!! Wstyd za was kurwy"

Jest tu takich paru jak ten baran ze Skarżyska Kamiennej @SpamDog - w życiu nie wyszło, gównozarobki, gównożycie - to znaleźli idealny moment na żer - poużywać sobie obrażając Polaka, odbić sobie dziś trochę swoje nieudaczne życie.
 Autor komentarza: golabek
Data: 16-06-2019 11:36:10 
Nie zapominajmy że Sauerland to wielka zakała boksu. Mają wiele na sumieniu, szczególnie jeszcze za czasów Hucka. Podobne numery wówczas były standardem, faule, bicie nasada rękawicy, lanie rywala w tył głowy i po plecach,do tego sędziowie punktowi od czaapy. Pamiętam jak po jednym z kontrowersyjnych werdyktów Kalle mówił coś w stylu "...ale nie mówmy o werdykcie".Buce i nic więcej. Co do wydłużonej rundy, cóż przecież kiedyś w walce Chagaev Browne jedna z rund trwała około 2:18, skoro tak to czemu nie może trwać 3:18?:p nie pamiętam tylko czy to też była wtedy gala Sauerlanda czy kogoś innego.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 16-06-2019 11:40:30 
Ludzie ci co sądzą, że większych kontrowersji po łokciu Breidisa wytrenowanego w Muay Thai - Nie wiem czy cokolwiek wiecie o boksie a sportach walki nawet się nie wypowiadajcie bo taki czyścioch na łeb główki fest go podłączył i ustawił walkę. Zobaczcie sobie opinie ludzi o tym na stronach o MMA. W zasadzie Krzysiek nie powinien wstawać póki sędzia go nie podniesie jakby był cwaniakiem jak Breidis ale on ma duszę fightera i idzie na wojnę niezależnie od okoliczności co tutaj było zgubne gdy był taki oszołomiony. Największa wina w, tym ringowego, który stracił panowanie nad walką i pozwolił na wolną amerykankę z łokciem i ciosami po gongu. Hańba totalna NC przynajmniej albo dyskwalifikacja.
 Autor komentarza: Pulsar79
Data: 16-06-2019 11:43:24 
Pani BIRD byla zawieszona po walce GGG z Calneo i wiadomo ze ona jak i jej Maz ustawiaja walki nie bez powodu tam sie znalezli
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 16-06-2019 11:46:33 
Walka do powtórzenia po NC. Poza tym po takim nieregulaminowym laniu Główce sporo kariery mu zabrało jak przyjmował zamroczony na łeb a sądząc o wypowiedziach teamu Krzycha on nie jest końskiego zdrowia by długo jeszcze ciągnąć boks na topowym poziomie.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 16-06-2019 11:58:55 
Jakis forumowy kolega stwierdzil ze walke wygral wiekszy faularz
Po mojemu to wygral zawodnik,ktorego promotor jest wiekszym,sprawniejszym oszustem:(
 Autor komentarza: LennoxLewisLion
Data: 16-06-2019 12:05:12 
Panie Łapin, po tym ciosie z łokcia trzeba było wejść na ring i nie dopuścić do kontynuacji walki!
Kto miał chronić Krzyska przed tym bandytą jak sędzia tego nie robił?
Został tylko Pan.
Przecież sędzia nie dał nawet czasu, żeby Polak doszedł do siebie po tym łokciu.
 Autor komentarza: maro1988
Data: 16-06-2019 12:07:17 
Jesli tym łokciem by znokautował Krzyska to wtedy dyskwalifikacja 100% ale to nie był cios nokautujacy .Co do sedziego yo postąpił słusznie odbierajac Briedisowi pkt.Głowacki wtedy mogł sie nie podnosic tak jak zrobił to Michalczewski i walka była by na jego korzysc a tak jest troche ofiara swojego losu.Tez po tych nokdaunach mogł spokojnie boksowac a on szedł furiacko na Briedisa jak to zrobił ostatnio Ruiz w walce z Joshua tyle ze tam sie udało tutaj niestety nie.
 Autor komentarza: bogdanhaze
Data: 16-06-2019 12:21:32 
Ludzie opamietajcie sie!!! Nikt Krzyska na sile nie chce umieszczac w finale, przegral ta walke. Ale do jasnej cholery jak mozecie tolerowac taki brudny boks i popierac chamstwo jako odpowiedz na chamstwo. Ciosy w tyl glowy czy uderzenia czolem to tez faule, ale one sa jasno okreslone jako wykroczenia w tej dyscyplinie, bo moga zajsc rownie dobrze przypadkowo. Tutaj mamy zamiar zrobienia krzywdy rywalowi, chamska zagrywka rodem z ulicy. Ciekaw jestem jakby to zinterpretowali w boksie olimpijskim. Czyn Glowki jest karany, a Briedisa z miejsca konczy sie dyskwalifikacja. Mam nadzieje, ze bedziecie wyczuleni przy kazdej walce na tego typu akcje i konsekwetnie je pietnowali. To jest chore jacy troglodyci tutaj sie udzielaja, nigdy w zyciu nie uprawiali sportu nie zyja w duchu fair play i wypisuja bzdury
 Autor komentarza: Zarco5
Data: 16-06-2019 12:38:07 
@bogdan dokladnie tak, pokazywac ten wpis codziennie po przebudzeniu baranom takim jak blackdog, piotrus, teanshin i im podobnie myslacym(?), moze kiedys cos dotrze
 Autor komentarza: raflo
Data: 16-06-2019 13:53:52 
Briedis okazal się zwyczajnie lepszy, jeszcze przed faulem Głowacki był na deskach.Lotysz chyba nie jest dla niego odpowiednim przeciwnikiem.Wiele osób wskazywało Briedis jako faworyta i rzeczywiście było to widać a faul Głowackiego obrócił się przeciwko jemu samemu.Jednym słowem Briedis za dobry dla Głowackiego
 Autor komentarza: starycap2
Data: 16-06-2019 15:14:46 
A temat jest o Łapinie-co powiedział,czego nie ,co on myślał czego w życiu nie widział .Ale on trenował Głowackiego do boksu czy miał grać w ping-ponga na żużlu.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 17-06-2019 09:24:04 
Bokserzy powinni znać regulamin jak tabliczkę mnożenia. W nocy go obudzisz to ma wiedzieć jak się zachować. A ten matoł ponaglał Główkę by wstał, a Główka wstał nim doszedł do siebie i walczył. Cała walka to farsa.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.