TRENER FIODOR ŁAPIN O DZISIEJSZEJ WALCE GŁOWACKI vs BRIEDIS!

- Trzeba zdobyć te dwa pasy, ale na jego drodze staje bardzo mocny przeciwnik, w dodatku boksujący u siebie. Na szczęście Krzysiek nakręca się tylko taką presją i boksuje wtedy tylko lepiej. Cieszę się, bo na takiego rywala jak Briedis trzeba dać coś więcej niż zwykle, żeby zwyciężyć - mówi Fiodor Łapin, szkoleniowiec Krzysztofa Głowackiego (31-1, 19 KO). Polak będzie dziś wieczorem w Rydze bronił tytułu mistrza świata federacji WBO, a jeśli pokona Mairisa Briedisa (25-1, 18 KO), dorzuci do tego jeszcze pas WBC. Wczoraj wieczorem porozmawialiśmy z trenerem Łapinem o dzisiejszym, być może historycznym dla polskiego boksu pojedynku. Zapraszamy!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tolek78
Data: 15-06-2019 10:14:20 
WBC wycofało swój pas że stawki tego pojedynku.Te sprzedajne mendy wywineły taki numer na godziny przed rozpoczęciem pojedynku Breidis-Głowacki
 Autor komentarza: AdRem
Data: 15-06-2019 10:50:56 
Wlasnie mialem pisac. W stawce pozostaje tylko pas WBO. Poszlo oczywiscie o kase...
 Autor komentarza: teanshin
Data: 15-06-2019 12:15:06 
Szkoda, ale z drugiej strony jak by Główka miał przegrać z Briedisem po jakimś drukowanym werdykcie to może WBC dałoby mu zawalczyć o wakat na przykład z przegranym z finalu WBSS. Problem tylko w tym że WBC ma chyba tą zasadę że zawodnik po przegranej nie może przystąpić do walki o pas.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 15-06-2019 15:58:59 
Chisora walczyl z Vitem po przegranej (po walku) z Heleniusem, zreszta WBC jak i inne federacje nie maja zadnych zasad.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 15-06-2019 18:26:55 
Jakoś ta walka mnie nie emocjonuje. Może dlatego, że nie jest to waga ciężka, a może dlatego, że Krzysztof Głowacki nie wzbudza we mnie emocji. Mimo wszystko walkę chcę obejrzeć, bo obaj zawodnicy, zwłaszcza Mairis Briedis prezentują bardzo wysoki poziom bokserskich umiejętności. Faworytem dla mnie Łotysz, gdyż ma wg mnie więcej atutów w swoim rzemiośle, a poza tym będzie walczył u siebie. Natomiast wygrana Polaka nie będzie żadną niespodzianką, bo Główka sam dużo potrafi, jest niewygodny dla swoich przeciwników i niebezpieczny.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.