BOB ARUM: DO WALKI KOWALIOW vs YARDE DOJDZIE WE WRZEŚNIU W ROSJI

Niezniszczalny Bob Arum - współpromujący mistrza świata WBO w wadze półciężkiej Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28 KO) - od kilku miesięcy prowadzi trudne negocjacje w sprawie walki Rosjanina z Anthonym Yarde (18-0, 17 KO). Tym razem twierdzi, że ostateczne porozumienie zostało wreszcie osiągnięte.

- Doszło do spotkania w sprawie walki i osiągnęliśmy porozumienie. Do pojedynku dojdzie we wrześniu w Rosji. Tym  razem według umowy pieniądze są gwarantowane, nawet jeżeli z jakiegoś powodu walka nie dojdzie do skutku, Yarde otrzyma wypłatę. Oczywiście z Rosjanami nigdy nic nie wiadomo, ale jeżeli gwarantowane pieniądze pojawią się na specjalnym koncie do trzech dni po podpisaniu kontraktów, pojedynek się odbędzie - powiedział sędziwy promotor.

KOWALIOW NEGOCJUJE Z WBSS? >>>

Przypomnijmy, że w połowie maja agencja TASS informowała, iż Yarde podpisał kontrakt na walkę. Miała się ona odbyć w Rosji, ze względu na naciski strony rosyjskiej i jej argumenty finansowe. Na początku czerwca Rosjanie zadecydowali jednak o ''skasowaniu'' pojedynku - z niewyjaśnionych do końca powodów. Wkrótce wyznaczono kolejny przetarg na organizację walki, a chwilę później go przełożono - już po raz czwarty. Nowa data przetargu to 24 czerwca, ale wydaje się, że jednak nie będzie potrzebny, choć patrząc na to, co dzieje się wokół starcia Kowaliowa z Brytyjczykiem, niczego nie można już być pewnym.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.