GŁOWACKI-BRIEDIS: TRENER ŁAPIN - JESTEM SPOKOJNY O GŁOWĘ KRZYŚKA

- Stylowo Krzysiek może być dla Briedisa wygodniejszy, niż śliski, ciężki do trafienia i szybki Gevor, ale my jesteśmy gotowi na Łotysza z walki z Usykiem, a nie tej ostatniej średnio udanej - mówi w rozmowie z TVP Fiodor Łapin, trener Krzysztofa Głowackiego (31-1, 19 KO), który pojutrze spotka się z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO) w walce o pasy mistrzowskie WBC i WBO wagi junior ciężkiej.

W stawce oprócz tytułów dwóch z czterech najważniejszych federacji będzie również awans do wielkiego finału turnieju World Boxing Super Series, a co za tym idzie także wielkie pieniądze. "Główka" znany jest jednak z mocnej psychiki i to akurat nie powinno mu siedzieć zbyt głęboko w głowie. Cała ekipa udała się do Łotwy już w poniedziałek. We wtorek odbył się trening medialny, wczoraj konferencja prasowa, dziś spokojniejszy dzień, jutro ważenie, a za niewiele ponad pięćdziesiąt godzin historyczna walka dla polskiego boksu zawodowego.

- O świadomość i przygotowanie mentalne Krzyśka jestem spokojny. Ja również podchodzę do tego spokojnie - dodał szkoleniowiec polskiego mistrza, bo przecież pięściarz z Wałcza przystąpi w sobotę do pierwszej obrony pasa WBO. Wcześniej miał już ten tytuł, który jednak stracił po punktowej porażce z genialnym Aleksandrem Usykiem. Zresztą ten sam Ukrainiec zadał również jedyną porażkę Briedisowi.

WSZYSTKO O WALCE GŁOWACKI vs BRIEDIS >>>

Redakcja BOKSER.ORG od jutra będzie dla Was nadawać materiały z Rygi. Transmisja z gali od 21:15 na antenie TVP Sport.

W drugim półfinale, rozgrywanym podczas tego samego wieczoru, Yunier Dorticos (23-1, 21 KO) skrzyżuje rękawice z Andrew Tabitim (17-0, 13 KO). Faworytem trenera Łapina jest Amerykanin.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 13-06-2019 17:51:57 
Trzymam kciuki za Główkę, jeden z niewielu co nie pęka na robocie i w walkach o najwyższe laury staje na wysokości zadania, jestem w stanie nawet sobie wyobrazić, że Łotysz polegnie przed czasem, ale zobaczymy co to będzie, ja na dobrą walkę się nie nastawiam, bo może być to brudny boks, pełen klinczy, ale Krzysiek w takim tez sie swietnie odnajduje. WAR GLOWKA!!!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.