WBA I WBC ZGODNE, WALKA WILDER - RUIZ MUSI SIĘ ODBYĆ

Gilberto Mendoza i Mauricio Sulaiman, czyli prezydenci dwóch z czterech największych federacji bokserskich WBA i WBC spotkali się, aby poruszyć rozmaite tematy z bokserskiego świata. Jednym z nich była możliwa walka Ruiz - Wilder.

- Ruiz to pierwszy meksykański mistrz wagi ciężkiej w historii. Wojownik z Meksyku zawsze musi mieć pas WBC, tak jak Wenezuelczyk WBA - Powiedział Mendoza.

Obydwaj prezydenci chcieli, aby promotorzy Andy'ego Ruiza (33-1, 22 KO) i Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) dogadali się w sprawie takiej konfrontacji, jednak Ruiz musi najpierw zmierzyć się w rewanżu z Anthonym Joshuą a Deontay Wilder ma przed sobą starcie z Luisem Ortizem, a następnie najprawdopodobniej rewanż z Tysonem Furym.

W przypadku, jeśli obydwaj zawodnicy zachowają swoje pasy taka walka mogłaby zdarzyć się najwcześniej w okolicach lata 2020.

Nie można też zapomnieć, że w kolejce czekają też inni zawodnicy jak chociażby Dillian Whyte, który numerem 1 w rankingu WBC jest już od dłuższego czasu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 12-06-2019 20:58:55 
niech ustawia sie w kolejce ... Ruiz juz nic nie musi , a może .....

Jesli wogolee Joshuua bedziee mial rrewwanz too na peewnoo Wilder nie bedziie ppierwszym pretendentem.
Gosc ma prawie wszystkie ppasy , dlaczego ma je oddawac idac za glosem skorumpoowanej Ameryki.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 12-06-2019 21:45:59 
Znając Wildera, który przez blisko dwa lata uciekał przed Powietkinem to wątpię by śpieszyło mu się teraz do walki z Andym Ruizem Jr. Z drugiej jednak strony prezydentem WBC jest Meksykanin więc może wykaże się większą determinacją by do tej walki doszło. Oczywiście w grę wchodzi jeszcze wiele innych czynników, które ostatecznie zadecydują czy ta konfrontacja nastąpi.
 Autor komentarza: Lolitka
Data: 12-06-2019 21:59:06 
cziorny spokój :) spokój powiedziałam :) siad :::)
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-06-2019 22:17:09 
spokojnie, po rewanżu już ich nie będzie miał.
 Autor komentarza: abli
Data: 12-06-2019 22:53:59 
Suliman,niech się najpierw spyta Canelo.
 Autor komentarza: towlasnieja
Data: 12-06-2019 23:03:32 
Obydwaj będą chcieli unifikacji, Wilder wie, że Ruiz spokojnie do ogrania, według mnie Ruiz wyraźnie słabszy od Ortiza. Natomiast Ruiz też będzie chciał unifikacji, bo dorobi się na całe życie, a po wygranej nad AJ wierzy, że z Wilderem też może wygrać. Inna kwestia, że AJ w rewanżu może pasy odzyskać, a w to, że on wyjdzie do Wildera w 2020 to mi się wierzyć nie chce...
 Autor komentarza: KlimeQ
Data: 13-06-2019 09:47:13 
AJ po tym co zarobił na łep od Ruiza, będzie za wszelką cenę unikał Wildera. Chociaż nie wiem nawet czy będzie się musiał nad tym zastanawiać, bo jeśli wyjdzie do Ruiza z podobną motywacją i determinacją co w pierwszej walce to koniec kariery. Joshua musi sobie zdawać sprawę, że ma słabą szczęke i nogi, żeby amortyzować strzały. Wilder ze swoją bombą w prawej, wystarczy żeby go musnął albo nawet przez gardę strzelił to by się chwiał.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.