FELIPE ORUCUTA ZAPADŁ W ŚPIĄCZKĘ PO WALCE W MEKSYKU

Meksykanin Felipe Orucuta (36-6, 30 KO) zapadł w śpiączkę po brutalnej porażce z rąk Jonathana Javiera Rodrigueza (21-1, 15 KO) podczas piątkowej gali w Ixtapa. Stan boksera znanego jako "Gallito" określany jest jako krytyczny.

Chwilę po walce dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi super muszej stracił przytomność i był reanimowany. Opuścił ring na noszach, przetransportowano go do szpitala w Zihuatanejo. Początkowo jego stan określano jako stabilny, niestety w tej chwili walczy o życie.

Meksykańskie środowisko bokserskie kieruje słowa wsparcia i modlitwy w stronę pięściarza, podnoszony jest również temat bezpieczeństwa zawodników na meksykańskich ringach. Orucuta jest wprawdzie doświadczonym, 33-letnim zawodowcem, ale mówi się, że odpowiednie badania przed walkami wciąż nie są przeprowadzane i cierpią na tym zarówno młodzi pięściarze, jak i weterani. Krytykowane jest również zachowanie sędziego ringowego w walce Orucuty z Rodriguezem, który miał pozwalać podczas pojedynku na wiele nieprzepisowych ciosów, w tym uderzenia w tył głowy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 09-06-2019 13:37:41 
znowu obicie tyłu głowy
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-06-2019 16:03:09 
Jemu zaraz po walce stanęło serce, być może jest to efektem wyczerpania organizmu a zebrane lanie jeszcze dolało oliwy do ognia. Kto wie czy nie jest kolejną ofiarą robienia wag?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.