ZWYCIĘSTWA MADRIMOWA, ACHMEDOWA I CEBALLO W NOWYM JORKU

Redakcja, Informacja własna

2019-06-09

Na gali Gołowkin vs Rolls w nowojorskiej Madison Square Garden doszło do walk z udziałem bardzo ciekawych prospektów. Zwycięstwa odnieśli Uzbek Israil Madrimow (3-0, 3 KO), Kazach Ali Achmedow (15-0, 11 KO) i Amerykanin Brian Ceballo (9-0, 4 KO).

Domagający się walki z mistrzem świata WBO wagi super półśredniej Jaime Munguią, 24-letni ''The Dream'' Madrimow zdeklasował Norberto Gonzaleza (24-13, 13 KO), aplikując mu w każdej rundzie mocne ciosy z obu rąk, głównie sierpowe. Koniec nastąpił w szóstej rundzie, gdy sędzia przerwał brutalną, uzbecką egzekucję.

Dawny podopieczny Dariusza Snarskiego, z walki na walkę coraz bardziej imponujący Ali Achmedow (23 lata) już w trzeciej rundzie zastopował Marcusa McDaniela (15-1, 2 KO), który próbował wielu uników i chciał zneutralizować moc Kazacha dynamicznym poruszaniem się w ringu. Nie na wiele się to zdało. Achmedow miał przewagę w każdym elemencie, w trzecim starciu zepchnął rywala na liny po mocnym ciosie prawą ręką i fachowo dokończył robotę. McDaniel padł na matę, zdołał wstać, ale sędzia uznał, że nie powinien już kontynuować walki.

Jeden z najlepszych amerykańskich prospektów, 25-letni ''półśredni'' Ceballo rozprawił się z niepokonanym Kazachem Bahtijarem Ejubowem (14-1-1, 12 KO), dominując przede wszystkim pod względem szeroko pojętej szybkości. Kazach miał swoje momenty, ale wyglądał na dość ograniczonego zawodnika na tle młodej gwiazdki. Sędziowie punktowali jednogłośnie na korzyść Ceballo (80-72, 78-74, 79-73).