DAVID PRICE: REWANŻ JOSHUY Z RUIZEM TO OGROMNE RYZYKO

Redakcja, Boxingscene

2019-06-08

Niegdyś jeden z najlepiej się zapowiadających brytyjskich bokserów wagi ciężkiej, David Price (24-6, 19 KO) czerpie z doświadczenia i uważa, że Anthony Joshua (22-1, 21 KO) powinien poważnie przemyśleć sens natychmiastowego rewanżu ze swoim pogromcą, nowym mistrzem świata królewskiej dywizji Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO).

- Gdybym mógł cofnąć czas, nie walczyłbym z Tonym Thompsonem drugi raz, nie mówiąc już o natychmiastowym rewanżu. Niektórzy ludzie odradzali mi rewanż, ale zawodnik ma swoją dumę. Czasami jednak lepiej posłuchać rozumu niż serca - mówi Price.

- Druga walka z Ruizem to ogromne ryzyko, bo Ruiz ma dużą jakość, szybkie ręce i świetne kombinacje ciosów. Joshua nie radził sobie ze zwartym stylem krępego Ruiza i z jego szybkością. Nie widział ciosów. Kiedy widzisz ciosy punchera, łatwiej ci je przyjmować. Każdy zawodnik potwierdza, że ciosy, których nie widać, są nokautujące albo robią ci w głowie mętlik. Joshua będzie musiał zachować koncentrację przez dwanaście rund i unikać wymian. Musi kontrolować walkę lewym prostym. Kluczem jest konsekwentna, prosta taktyka, myślę, że jeśli Joshua nie będzie się w ogóle wdawał w wymiany, może wygrać na punkty - dodaje Brytyjczyk, którego Tony Thompson dwa razy z rzędu pokonał przed czasem w 2013 roku. Po tych porażkach Price nie odzyskał już w wadze ciężkiej dawnej pozycji.