Archiwum wiadomości z dnia: 2019-06-03

 
BOOTH: RUIZ JR TO JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH PUNCHERÓW WAGI CIĘŻKIEJ

- Ruiz ma nie tylko bardzo szybkie ręce, ale też bardzo ciężkie. To prawdopodobnie jeden z najmocniej bijących zawodników świata - mówi Adam Booth, jeden z najbardziej cenionych brytyjskich trenerów. W sobotnią noc Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) zaskoczył świat stopując Anthony'ego Joshuę (22-1, 21 KO) w siódmej rundzie, mając go wcześniej aż cztery razy liczonego.


STEVE BUNCE O ZACHOWANIU JOSHUY PO WALCE I REWANŻU Z RUIZEM

Brytyjski dziennikarz Steve Bunce widział już z bliska dziesiątki walk o mistrzostwo świata wagi ciężkiej, ale sobotnia detronizacja Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) wywarła na nim bardzo duże wrażenie. Bunce podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat ewentualnego rewanżu z Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO) i reakcji byłego już mistrza świata wagi ciężkiej po porażce.

OJCIEC JOSHUY CHCIAŁ GO WYCOFAĆ Z WALKI Z ANDYM RUIZEM?

Detronizacja Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO), jakiej dokonał niedoceniany Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO), była dla wielu szokiem. Szybko zaczęły się pojawiać teorie dotyczące powodów porażki Brytyjczyka. Najbardziej popularna od kilku godzin jest wersja, według której ojciec byłego już mistrza chciał, żeby Eddie Hearn wycofał boksera z walki po nieudanych sparingach, podczas których Joshua miał zostać znokautowany.


RUIZ JR ZDOBYŁ UZNANIE, TRZY PASY I... PACZKĘ SNICKERSÓW

Gdy tylko ogłoszono oficjalnie walkę, Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) został zaproszony do jednego z programów, który kończy się sprawdzeniem siły ciosu na specjalnej maszynie. Ówczesny pretendent, dziś już mistrz świata wagi ciężkiej, otworzył Snickersa, zagryzł i huknął prawym sierpem, wykręcając lepszy wynik niż Anthony Joshua (22-1, 21 KO). Było trochę zabawy, ale teraz ludzie od marketingu czerpią z tego pełnymi garściami.