CALLUM SMITH POBIŁ N'JIKAMA I OBRONIŁ PAS WBA W LIMICIE 76,2 KG

Obchodzący tydzień temu 29. urodziny Callum Smith (26-0, 19 KO) sprawił sam sobie prezent. Efektownie rozprawił się z Hassanem N'Dam N'Jikamem (37-4, 21 KO) i po raz pierwszy obronił tytuł mistrza świata kategorii super średniej federacji WBA. Przypomnijmy, że Brytyjczyk tryumfował w pierwszej edycji turnieju World Boxing Super Series.

Anglik rozpoczął swoje akcje długim lewym prostym, wykorzystując świetne warunki fizyczne. Chętnie jednak przechodził też do półdystansu. Pół minuty przed końcem pierwszej rundy pretendent ruszył do ataku, ale Smith przyjął jego akcję na blok i natychmiast skontrował lewym sierpowym, posyłając rywala na deski. Na początku drugiego starcia powtórka z rozrywki - taka sama kontra z bloku i Kameruńczyk z francuskim paszportem po raz drugi wylądował na macie ringu. N'Jikam powstał i "przykleił" swoją prawą rękawice do brody.

Callum w trzeciej odsłonie lewą ręką bił przede wszystkim pod prawy łokieć, w okolice wątroby, polując prawą na górę. I w końcówce trzeciej odsłony wszedł w tempo przeciwnikowi, gdy ten próbował skrócić dystans. Strzelił krótkim prawym na szczękę i było po wszystkim. Co prawda N'Jikam znów się podniósł, ale był bardzo mocno naruszony i sędzia słusznie zatrzymał nierówną rywalizację.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.