MĘCZARNIE KATIE TAYLOR - POROZBIJANA IRLANDKA Z 4 PASAMI

To była jedna z najlepszych walk boksu kobiet, ale z pewnością werdykt sędziów będzie wzbudzał jeszcze długo kontrowersje. Katie Taylor (14-0, 6 KO) pokonała Delfine Persoon (43-2, 18 KO) i zunifikowała wszystkie cztery pasy wagi lekkiej - WBC, WBA, IBF i WBO.

Wszystko rozpoczęło się zgodnie z przyjętym scenariuszem. Szybsza i lepiej wyszkolona Irlandka wygrała pierwszą rundę. Od drugiej jednak Belgijka ruszyła do szturmu i okazało się, że mistrzyni olimpijska z Londynu - znakomita do przodu, w defensywie nie błyszczy tak jak w ofensywie. Po czterech minutach 1-1. Od trzeciego starcia trwały zażarte wymiany. Nieznacznie lepsza w nich była Katie, jednak to rywalka nieustannie napierała i wyprowadzała więcej ciosów.

W końcówce dziewiątej rundy faworytka zaczęła słabnąć, a mistrzyni WBC podkręciła tempo. W ostatnich dwóch minutach wyczerpana Taylor była już o jeden cios od liczenia, lecz siłą woli dotrwała do ostatniego gongu. Obie panie, naprawdę ładne jeszcze dzień wcześniej podczas ceremonii ważenia, po wszystkim były mocno porozbijane.

Jeden sędzia wytypował remis 95:95, a dwaj pozostali w stosunku 96:94 wskazali na Taylor. Wściekła Persoon szybko zeszła z ringu, ze łzami w oczach krocząc w stronę szatni.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-06-2019 04:03:01 
Gdyby to niebyła gala Hearna, Taylor pojechałaby do domu bez pasów, ale co się odwlecze...
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 02-06-2019 04:31:59 
Persoon była naprawde zdeterminowana, nalezala jej sie wygrana, ale jesli pojdziemy głębiej to pokazala antyboks, a Taylor musiala go przyjąć.. Przeciez ta Belgijka szla tylko do przodu, zostajac z nogami z tylu i wyprowadzala jakies pchane ciosy, byle trafic cokolwiek i punktowac, to nie był boks tylko okładanie się po głowie bez pomyślunku jakiegokolwiek. Ale styl robi walkę, a przez ten styl Taylor nie mogla rozwinac skrzydel, badz co badz wedlug mnie Taylor przegrała, inna sprawa jest tego typu, ze smiech na sali, ze walka o niekwestionowane mistrzostwo trwa 10 rund po 2 min. T R A G E D I A
 Autor komentarza: Minister1989
Data: 02-06-2019 09:11:27 
Ja nie wiem jakim prawem Taylor wygrała tą walkę...
 Autor komentarza: AdRem
Data: 02-06-2019 12:15:52 
Wlasnie ogladnalem powtorke. Taylor niestety z cala dla niej sympatia tej walki nie wygrala. Agresywny styl Persoony w polaczeniu z nieprawdopodobna wydolnoscia sprawily ze Taylor nie mogla sie rozkrecic. Inna sprawa ze moze gdyby sluchala naroznika od poczatku do konca to walka wygladala by inaczej bo bokserska dzieli te 2 osoby przepasc. Kate zbyt emocjonalnie zareagowala i grala w gre Persoony. Gre brzytka, malo przyjemna przynajmniej dla mojego oka. Osobiscie ciesze sie z wyniku bo Persoona aby ta walke wygrac stosowala wiele brudnych zagrywek np. ciosy po komendzie stop, po gongu. Nawet jezeli sie nie myle probowala uderzyc Taylor barkiem ala Jon Jones.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.