Archiwum wiadomości z dnia: 2019-06-01

 NIE DOJDZIE DO WALKI KOWALIOWA Z YARDE?

Według nieoficjalnych doniesień ze Stanów Zjednoczonych, walka mistrza świata WBO wagi półciężkiej Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28 KO) z Anthonym Yarde (18-0, 17 KO) została odwołana. Miało do niej dojść 29 czerwca w Rosji, ale wciąż nie zaczęła być promowana w mediach i wygląda na to, że do niej nie dojdzie.KEVIN BARRY: JOSHUA MUSI ZNOKAUTOWAĆ RUIZA, BY WYGRAĆ

Trener byłego mistrza świata wagi ciężkiej Josepha Parkera, Kevin Barry wysoko ocenia szanse Andy'ego Ruiza Juniora (32-1, 21 KO) w dzisiejszej walce z mistrzem świata WBA, WBO i IBF Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO) w Nowym Jorku. Parker walczył zarówno z Meksykaninem, jak i z Brytyjczykiem, dlatego opinie Barry'ego mają szczególną wagę.WILDER: UDOWODNIĘ W DRUGIEJ WALCE, ŻE ZNOKAUTOWAŁEM FURY'EGO

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej, Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) narobił sporego zamieszania, ogłaszając jeden po drugim rewanżowe pojedynki z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) i Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO). We wrześniu ma dojść do walki z Kubańczykiem, a na początku 2020 roku do starcia z ''Królem Cyganów''. Wilder nie lekceważy zapewne Ortiza, jednak więcej mówi o Brytyjczyku.
PINDERA O KOWNACKIM I WADZE CIĘŻKIEJ: JOSHUA WCIĄŻ NUMEREM JEDEN

- Joshua to jest jednak gladiator. Mógłbym mieć wątpliwości odpowiadając na pytanie: kto? Tyson Fury czy Joshua? Wilder czy Joshua? Ale na pytanie, czy wygra Ruiz Jr czy Joshua, odpowiadam zdecydowanie: Joshua. To jest pięściarz pod każdym względem wyjątkowy - komplementuje Anthony'ego Joshuę (22-0, 21 KO) w rozmowie z Bokser.org uznany dziennikarz i komentator boksu Janusz Pindera. Nie zabrakło także tematu przyszłości naszej nadziei w wadze ciężkiej, czyli Adama Kownackiego (19-0, 15 KO). Zapytaliśmy redaktora Pinderę również o to, czy obecna sytuacja "Baby Face'a" nie jest bliźniaczo podobna do tej sprzed dziewięciu lat, gdy Tomasz Adamek pokonywał na HBO Chrisa Arreolę i niemal zapewnił sobie tym zwycięstwem walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Jak blisko walki o czempionat jest pochodzący z Łomży Kownacki?


TYSON FURY: ANTHONY JOSHUA JEST MIERNYM ZAWODNIKIEM

Charyzmatyczny Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) nie ustaje w atakach na mistrza świata wagi ciężkiej WBA, WBO i IBF, Anthony'ego Joshuę (22-0, 21 KO). Joshua walczy dziś w Nowym Jorku z Andym Ruizem Juniorem (32-1, 21 KO) i nie może zaznać spokoju ze strony Tysona, który tym razem umniejsza bokserskim umiejętnościom swojego wielkiego rywala.

NAWIĄZAŁY DO 'DOBRYCH CZASÓW'

Zofia Stachowiak potwierdziła swoją mistrzowską pozycję w Europie, przypieczętowując sukces piękniejszej części naszej kadry dołączając do srebra i dwóch brązowych krążków. Dziękujemy za medale Mistrzostw Europy Kadetów i Kadetek. Relacja z Galati w rozwinięciu.