WILDER: UDOWODNIĘ W DRUGIEJ WALCE, ŻE ZNOKAUTOWAŁEM FURY'EGO

Redakcja, Boxingscene

2019-06-01

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej, Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) narobił sporego zamieszania, ogłaszając jeden po drugim rewanżowe pojedynki z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) i Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO). We wrześniu ma dojść do walki z Kubańczykiem, a na początku 2020 roku do starcia z ''Królem Cyganów''. Wilder nie lekceważy zapewne Ortiza, jednak więcej mówi o Brytyjczyku.

- Chcę dawać ludziom wspaniałe widowiska. Waga ciężka była martwa zbyt długo. Przez ponad dziesięć lat nikt nie wiedział, kto jest mistrzem królewskiej dywizji. Teraz widzowie mają do czynienia z prawdziwym kozakiem, Deontayem Wilderem - mówi Amerykanin.

- Jeżeli czujesz, że zostałeś obrabowany w moim kraju, dostajesz w Ameryce powtórkę. Udowodnię w drugiej walce, że znokautowałem Fury'ego, tym razem zrobię to w jeszcze lepszym stylu niż za pierwszym razem - dodaje ''Bronze Bomber'', który z wyraźną premedytacją wybrał moment ogłoszenia rewanżowych pojedynków z Ortizem i Furym. Planem było odebranie blasku dzisiejszemu debiutowi Anthony'ego Joshuy w Stanach Zjednoczonych i trzeba przyznać, że Wilder konsekwentnie ów plan realizuje.