SZYBKA DEMOLKA MICHAŁA CIEŚLAKA W PRUSZKOWIE

W zakończonej przed kilkunastoma minutami walce wieczoru gali Babilon Fight Night 1 w Pruszkowie Michał Cieślak (19-0, 13 KO) zdemolował w drugiej rundzie Olanrewaju Durodolę (29-7, 27 KO) i zdobył pas międzynarodowego mistrza Polski w wadze junior ciężkiej. Polski pięściarz nie dał absolutnie żadnych szans swojemu rywalowi.

W pierwszej rundzie radomianin był spokojnie boksującym pięściarzem, nie podpalał się. Większa aktywność była jednak po stronie Cieślaka. Druga odsłona pokazała nam już wszystko. Nigeryjczyk został trafiony ciosami podbródkowymi, poszedł na liny, a 30-letni Cieślak doskoczył i dopełnił formalności zasypując Durodolę gradem uderzeń.

- Byłem nastawiony na spokój od początku walki. Za mną świetne przygotowania. Dziękuję moim trenerom Andrzejowi Liczikowi, Karolowi Kosakowi, a także promotorom oraz kibicom - mówił po walce zadowolony Cieślak.

Cieślak, zapytany przez reportera Polsatu Sport o najbliższe plany, zakomunikował, że usiądzie ze swoimi promotorami i razem pomyślą o przyszłości. Stwierdził jednak, że następna walka będzie jeszcze mocniejsza, a później liczy na mistrzowską szansę i będzie do niej dążył.

Autor komentarza: ChudyByk
Data: 31-05-2019 23:33:09
W sumie ... jak Usyk rozda pasy to może trafić Mu sie bitka o ktorys z nich bo coś federacje będą musiały z tym zrobić.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 31-05-2019 23:33:15
Gościu ma to zacięcie, dla którego chce oglądać się jego boks. Pierwsza spokojna runda, luzny boks, a w drugiej rundzie zaskoczył dynamicznymi podbrodkami, szybkim sierpowym i juz bylo po Durodoli. Co jak co, ale Durodola najszybciej przegrywal z Kudriaszowem bo w piątej rundzie, potem z Briedisem w dziewiątej.. Durodola na pewno go nie zlekcewazyl, ale teraz jest czas i 5 minut dla Michala Cieslaka. Uwazam, ze je wykorzysta i w przyszłym roku łatwo wywalczy pas mistrza świata, jest wielki jak na junior ciężką i warunki fizyczne naprawde ma kozackie.. Ja bardzo chciałbym go zobaczyć z Mike Perezem, ale to chyba niemozliwe do zrobienia.
Data: 31-05-2019 23:33:55
Tak w ogóle Jegorow, który miał walczyć z Masterem, to boksuje 16 czerwca właśnie z Perezem.
 Autor komentarza: magic19
Data: 31-05-2019 23:35:38
Wygląda na to, że Dereck potwierdza walkę z Ajtujem :)))

Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 31-05-2019 23:37:17
Ja mam lekki niedosyt. Walka wg mnie zbyt szybko przerwana. Durodola ma uzasadnienie dla narzekań. Nie mam jednak wątpliwości, że gdyby sędzia dopuścił Durodolę do walki to i tak prędzej czy później Michał wygrałby ten pojedynek, gdyż jeszcze przed zakończeniem walki uwidoczniła się jego przewaga nad rywalem. Cenne zwycięstwo Cieślaka. Mam nadzieję, że teraz uda mu się w końcu wyjechać do USA by realizować marzenia.

Michał jak mało kto w polskim boksie przyciąga kibiców. On ma charakter i ogromną motywację. Ja oglądam jego walki regularnie i mam nadzieję, że uda mu się dopchać do walki o poważne pasy.
Data: 31-05-2019 23:42:23
Ghostbuster
Mam podobne odczucia, na powtórce było widać, że nie dochodziły czysto ciosy bardziej jakby stracił równowagę ale wydawało mi się też, że był z lekka wystraszony Durdola.
 Autor komentarza: Pitt
Data: 31-05-2019 23:43:08
Ale wałek. Gość się nawet nie przewrócił.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 31-05-2019 23:45:16
Brawo Michał Cieślak!!!
 Autor komentarza: gluton
Data: 31-05-2019 23:45:43
Cieślak ma charakter do boksu. Widać że to kocha, ma talent i może być mistrzem.
Kibicuje mu i myślę że da sporo frajdy walcząc z takim nastawieniem.
Data: 31-05-2019 23:45:45
 Autor komentarza: leon84
Data: 31-05-2019 23:47:01
Gortat chciał to jeszcze szybciej przerwać ale nie dał rady bo Cieślak akurat atakował.Jakby nie bylo kolejny świetny wystep Cieslaka.Pytanie tylko z kim nastepna walka,bo trzeba mu podnieśc poprzeczkę,a Babilona raczej nie bedzie stać na zawodnika z czolowki.
 Autor komentarza: BumPromotion
Data: 31-05-2019 23:49:33
Dlaczego nie liczył Durodoli? Liny uchroniły przed upadkiem wiec liczenie. Polscy sędziowie jak zawsze spanikowani. Gortat jest cieniutki.
 Autor komentarza: michman
Data: 31-05-2019 23:54:08
Cieślak jest w gazie i ma wszystko żeby zostać mistrzem. Kolejna fajna walka w jego wykonaniu choć uważam, że sędzia Gortat za wcześnie przerwał pojedynek.
 Autor komentarza: ckwilk
Data: 01-06-2019 00:10:04
BumPromotion

bo w boksie zawodowym nie ma liczenia na stojąco. Sędzia miał dwa wyjścia:
1. czekać aż go Cieślak ubije i może skończy się trwałym uszczerbkiem na zdrowiu
2. przerwać walkę zgodnie z przepisami, bo zawodnik był naruszony,nie bronił się i nie odpowiadał na ciosy

biorąc pod uwagę sytuacje Abdusalamova, Stevensona i wielu innych w takich chwilach liczy się zdrowie zawodnika
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 01-06-2019 00:18:43
Pitt, idź komentować zawody w pierdzeniu.
 Autor komentarza: Szczery
Data: 01-06-2019 04:22:48
Ygnac jak zwykle nie ma nic do powiedzenia poza zaczepkami do innych - smutne musi byź życie tego człowieka

Tak szczerze to myśłę że Cieślak to obok Główki i Masternaka to nasz czołowy CW

Diablo to już wypalony, zresztą jego walka Durdonią a Cieślaka, nie mam pytań...
TrąBalski i Jerzewski to przeciętniaki

Jest jeszcze jakiś Olas ale nie sprawdzony bo mimo ładnego % ko obija ogórków
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 01-06-2019 10:08:22
A co ta k..a Brózio robiła ringside? Ta menda co dała 60-54 Bodziochowi tydzień temu.

Chociaż może miał już gotową kartę z 100-90 i musiał ścierać gumką...
Data: 01-06-2019 10:35:42
@Szczery

Jeden Janusz "Pitt" dziwi się, że walkę przerwano, choć Durodola się nie przewrócił (sic!).
Drugi kretynek go popiera.
Skąd tylu idiotów na orgu?
Data: 01-06-2019 10:35:57
@ckwilk

Jeśli liny uchroniły przed upadkiem wtedy sędzia ma liczyć. Jest to fakt. Nie ma liczenia na stojącą gdy bokser dostaje łomot i nadal stoi.
Data: 01-06-2019 10:37:17
Fatalnych mamy sędziów. Zawsze spanikowani. Jankowiak jeszcze potrafi dać radę chociaż tona błędów. Gortat to zwykły sędziowski bum.
Data: 01-06-2019 11:02:41
Up
To nie ma nic wpolnego ze słabym sedziowaniem.Niektorzy sędziowie robią wszystko,żeby nasze orły wygrywały.W koncu chodzi o kase.Jak ktoś wczoraj oglądał tą galę,to w pierwszej walce Tsiura-Cichy identyczna sytuacja.Druga runda Cichy dostaje cios po ktorym ledwo na nogach stoi ale odbija sie od lin.Podbiega Tsiura,żeby go dobić i co robi sędzia?Wkracza do akcji i zaczyna liczyć Cichego.Ten był tak zamroczony,że przerwał walkę,ale podobnie jak w walce Cieślak-Durodola.Tutaj sędzia nie liczył,tylko przerwał pojedynek.