KRZYSZTOF GŁOWACKI O BRIEDISIE: TO BĘDZIE WOJNA I TO JA JĄ WYGRAM

- Cały obóz przygotowawczy przebiega zgodnie z planem. Rozpoczęliśmy treningi w Hiszpanii, potem przenieśliśmy się do Wielkiej Brytanii na sparingi, a teraz kończymy przygotowania w Warszawie - relacjonuje Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO), który już 15 czerwca w Rydze w ramach turnieju World Boxing Super Series kategorii junior ciężkiej skrzyżuje rękawice z reprezentantem gospodarzy, Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO).

Polak będzie bronił w tej potyczce tytułu mistrza świata federacji WBO w wersji tymczasowej, choć lepszy z tej dwójki zostanie przemianowany na pełnoprawnego championa, po tym, jak Aleksander Usyk powędrował do wagi ciężkiej.

- Briedis to dobrze wyszkolony i bardzo silny zawodnik. W dwóch ostatnich walkach jednak nie pokazał się z najlepszej strony. Dużo lepiej wyglądał w walce z Usykiem i Huckiem. Po raz pierwszy spotkaliśmy się w 2010 roku. On przyjechał do nas na treningi do Warszawy i nawet raz zaboksował na naszej gali. To miły facet i bokser światowej klasy. Teraz musi się jednak nastawić na prawdziwą wojnę. Zamierzam wygrać ten pojedynek, ale i cały turniej - nie ukrywa pięściarz z Wałcza.

- Zawsze walczę od początku do końca. I nawet gdy przegrywam na punkty, tak jak było w przypadku starcia z Huckiem, wierzę do samego końca w zwycięstwo. Nigdy się nie poddaję. Wystąpię na wyjeździe, Mairis z pewnością będzie miał więcej kibiców, ale ja też na pewno usłyszę swoich. Nie mam pojęcia jak będzie wyglądała ta walka, wiem natomiast, że to ja będę schodził z ringu jako wygrany. Mam świetnego trenera i nauczyciela. Fiodor Łapin przygotował plan A, ale również w razie potrzeby B i C. Będę gotowy na każdy wariant i scenariusz - kontynuował "Główka".

- Yunier Dorticos pokonał w ćwierćfinale mojego rodaka Mateusza Masternaka. Mam nadzieję, że on i ja awansujemy do finału, dzięki czemu stanę przed szansą zrewanżowania się mu. Mogę jednak zmierzyć się zarówno z Dorticosem, jak i Tabitim. Póki co skupiam się tylko na wojnie z Briedisem - zakończył Głowacki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bongo
Data: 30-05-2019 17:23:59 
Nie widzę tego w jasnych barwach
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 30-05-2019 17:26:38 
Wydaje mi sie, ze Główka swoim zacięciem, sercem i charakterem wygra tą najblizszą walkę z Briedisem, taki ktoś jak Briedis może pasować naszemu Krzyśkowi, jeśli Briedis będzie chciał brudnych zagrywek to Główka na pewno nie pozostanie dłużny. Dla mnie to walka z typu 50/50, ku zdziwieniu ze wskazaniem na niedocenionego Głowkę, a zkolei przecenianego Briedisa.
 Autor komentarza: MocnoReki
Data: 30-05-2019 18:54:23 
Co z tego ,że Główka nastawia się na wojnę skoro Mairis nastawia się na ślizganie , przytulanie i klincze...
 Autor komentarza: teanshin
Data: 30-05-2019 19:11:17 
Będzie ciężko ale wierzę w Głowackiego, bo to wojownik. Pytanie tylko czy przegra przez oszustwo sędziów czy zostanie pobity?
 Autor komentarza: Clevland
Data: 30-05-2019 21:29:10 
Głowacki potrafi wznieść się na wyżyny z trudnym przeciwnikiem.
Liczę na niego choć będzie ciężko na punkty.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 31-05-2019 00:14:17 
Toporna to będzie walka, tak naprawdę stylem Głowackiego powinny być nieustanne faule. Klinczu możemy się spodziewać przez jakieś 18 minut walki. Każdy wyraźnie trafiony cios będzie na wagę złota.
 Autor komentarza: StaryWyjadacz
Data: 31-05-2019 00:38:23 
Dorticosem
 Autor komentarza: StaryWyjadacz
Data: 31-05-2019 00:38:23 
Dorticosem
 Autor komentarza: StaryWyjadacz
Data: 31-05-2019 00:48:44 
Na podstawie postawy w ostatnich walkach wiadomo, kto raczej jest faworytem. Myślę jednak, że zestawienie potyczek z Usykiem jest co najmniej mylące. Krzysiek musi wznieść się na swój najwyższy poziom, żeby dać co najmniej równorzędną walkę. Może się jednak okazać, że nawet przy optymalnej formie w tym momencie trafi na ścianę nie do przebicia.

W pamięci mam jeszcze, ten nokaut gdy wybiegłem na balkon i zacząłem wydzierać r...
 Autor komentarza: StaryWyjadacz
Data: 31-05-2019 02:06:48 
Kursy Bredis 1.3 Głowacki 3.4
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.