DRUGA MISTRZOWSKA WALKA NA GALI SULĘCKI vs ANDRADE

Drugi pojedynek o mistrzostwo świata został dodany do karty walk gali Sulęcki vs Andrade, która odbędzie się w Providence 29 czerwca. Oprócz walki wieczoru z udziałem Polaka, zobaczymy obowiązkową obronę pasa WBA wagi super muszej, który posiada Khalid Yafai (25-0, 15 KO). Jego rywalem będzie Norbelto Jimenez (29-8-4, 16 KO).

Ostatnia walka Yafaia to punktowe zwycięstwo nad Israelem Gonzalezem w listopadzie zeszłego roku. W Providence Yafai po raz piąty przystąpi do obrony mistrzowskiego tytułu. Zdobył go pod koniec 2016 roku i od tego czasu wiele mówiło się o jego walkach z gwiazdami wagi muszej, super muszej i koguciej, ale żaden z tych pojedynków nie doszedł do skutku. Brytyjczyk broni więc pasa w starciach z mocnymi zawodnikami, którym daleko jednak do miana wybitnych. Kolejnym takim zawodnikiem jest Dominikańczyk Jimenez.

''Meneito'' poniósł osiem porażek w swoich pierwszych jedenastu walkach na zawodowym ringu. Od maja 2011 roku nie przegrał jednak ani razu, będąc po drodze blisko zdobycia mistrzostwa świata. W 2014 roku zremisował w Japonii z Kohei Kono w walce o pas WBA, ten sam, który będzie stawką czerwcowej walki z Yafaiem. Na koniec dodajmy, że po walce z Kono Jimenez zanotował dziewięć zwycięstw z rzędu, ostatnie w czerwcu zeszłego roku z Rensonem Roblesem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.