TRENER JOSHUY O WALKACH Z WILDEREM I RUIZEM JUNIOREM

Redakcja, Sky Sports

2019-05-27

Robert McCracken, trener mistrza świata wagi ciężkiej IBF, WBO i WBA Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO) twierdzi, że prędzej czy później musi dojść do walki Brytyjczyka z mistrzem WBC Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO). Według McCrackena na tym pojedynku zależy obu stronom, ale nie należy przy tym zapominać, że 1 czerwca Joshuę czeka trudna walka z Andym Ruizem Juniorem (32-1, 21 KO).

PROMOTOR JOSHUY: TO DLA NIEGO TRUDNA WALKA >>>

- Dojdzie do konfrontacji z Wilderem. On nie obawia się walki z Joshuą, a AJ nie obawia się walki z nim. Do tego starcia musi dojść, myślę, że zależy na nim promotorom obu zawodników i telewizjom. Wiem, że mi i Anthony'emu również na tym zależy. Wszyscy czołowi bokserzy wagi ciężkiej powinni ze sobą walczyć w najbliższych latach - mówi trener Joshuy.

- Wilder jest fenomenalnym puncherem i mówi się, że jemu także zależy na walce o wszystkie pasy. Dlatego uważam, że zobaczymy walkę Joshua vs Wilder. To tylko kwestia czasu. Oczywiście AJ musi najpierw pokonać Andy'ego Ruiza Juniora. Ruiz to naprawdę dobry zawodnik. Wie, co robi w ringu, ma mocne uderzenie, konkretny lewy prosty, umie boksować i jest dobrze wyszkolony technicznie. Walka z Ruizem to wyzwanie dla każdego zawodnika. Ma na koncie tylko jedną, niejednogłośną porażkę i jest najlepszym dostępnym pretendentem po wypadnięciu Millera - dodaje McCracken, jeden z najlepszych brytyjskich trenerów w XXI wieku.