MOŻLIWY REWANŻ HRGOVICIA Z JOYCE'EM 13 LIPCA W LONDYNIE?

Redakcja, Boxingscene

2019-05-26

Coraz więcej mówi się o możliwości walki Filipa Hrgovicia (8-0, 6 KO) z Joe Joyce'em (9-0, 9 KO) 13 lipca w Londynie. Joyce niemal na pewno tam wystąpi, ale nie zna jeszcze nazwiska rywala. Wygląda na to, że może nim być Hrgović. Pojedynek Brytyjczyka z Chorwatem byłby niewątpliwie prawdziwym hitem wagi ciężkiej.

HRGOVIĆ: JESTEM LEPSZY NIŻ JOSHUA I WILDER >>>

''El Animal'' błyskawicznie odprawił wczoraj Anthony'ego Corbina w swoim amerykańskim debiucie i rozgląda się za poważniejszymi wyzwaniami. Do końca roku chce stoczyć co najmniej trzy kolejne walki. Z kolei Joyce ma już 33 lata i chce walczyć z czołówką jak najszybciej. Wydaje się, że w tym momencie walka z Hrgoviciem - wysoko notowanym, wybitnie utalentowanym, ale nie zaliczanym jeszcze do ścisłej czołówki - nie byłaby dla Joyce'a wyjątkowo atrakcyjna, jednak ten pojedynek ma dużą wartość sportową i komercyjną, co może okazać się decydujące.

Eddie Hearn stwierdził wczoraj, że jest gotowy do wystawienia Hrgovicia do walki z Joyce'em i pokrycia wypłaty współpromowanego przez siebie zawodnika. Sam Chorwat po raz trzeci powtórzył Hearnowi w tym tygodniu, że jest gotowy na walkę ''z każdym, zawsze i wszędzie''. Zobaczymy, czy temat zostanie podchwycony przez ludzi Joyce'a, który jest w tym momencie poważnie przymierzany do walki z Bryantem Jenningsem.

Przypomnijmy, że Hrgović i Joyce to m.in. medaliści igrzysk w Rio. Chorwat przegrał w półfinale z Tonym Yoką, który w finale pokonał Joyce'a. Co najciekawsze, Hrgović walczył z Joyce'em w lidze WSB w lutym 2013 roku w londyńskiej York Hall podczas meczu British Lionhearts vs Astana Arlans. Chorwat miał wówczas 20 lat, natomiast Joyce 27. Inna sprawa, że Brytyjczyk zaczął przygodę z boksem dopiero w 2008 roku. Jeśli chodzi o samą walkę, to była ona wyrównana i ciekawa, choć część obserwatorów miała pretensje do werdyktu. Zwycięzcą według sędziów okazał się Joe Joyce.