BRIEDIS SPARUJE Z TURCHIM PRZED WALKĄ Z GŁOWACKIM

Trwają przygotowania Mairisa Briedisa (25-1, 18 KO) do półfinałowego pojedynku turnieju WBSS 15 czerwca w Rydze. Rywalem Łotysza będzie walczący z odwrotnej pozycji Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO), więc Briedis sparuje z mańkutami, m.in. z Włochem Fabio Turchim (17-0, 13 KO).

Toskańczyk Turchi jest pięściarzem bardzo mocno promowanym we Włoszech. To właśnie on jest twarzą włoskiej odsłony projektu, jaki na całym świecie wdraża obecnie platforma streamingowa DAZN. Turchi stanie niedługo do walki o wakujący pas mistrza Unii Europejskiej. Ostatnia walka Turchiego, kwietniowe zwycięstwo przed czasem z Samim Enbomem we Florencji, było sporym wydarzeniem medialnym, choć nie miało jeszcze odpowiedniej wartości sportowej. Ta ma przyjść wkrótce, plan zakłada wejście do pierwszej dziesiątki rankingów którejś z największych federacji do końca tego roku.

Przed swoją ostatnią walką, ćwierćfinałowym pojedynkiem z Noelem Gevorem w listopadzie zeszłego roku (wielu obserwatorów widziało wygraną Gevora w tej walce), Briedis zmagał się z kontuzjami. Teraz zapewnia, że przygotowania przebiegają dużo lepiej i będzie w pełni gotowy na poważne wyzwanie, jakim niewątpliwie jest walka z byłym mistrzem świata Głowackim.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.