TRENER RUIZA JUNIORA: NIGDY W HISTORII NIE BYŁO TAKIEGO BOKSERA

Redakcja, Boxingscene

2019-05-25

Andy Ruiz Jr (32-1, 21 KO) już 1 czerwca w Nowym Jorku stanie do walki z mistrzem świata wagi ciężkiej IBF, WBA i WBO, Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO). Trenera Ruiza Juniora, doświadczony Manny Robles wskazuje na unikalne cechy swojego zawodnika i zapowiada jego wielki występ.

- Andy to zawodnik o nietypowej charakterystyce, kiedy patrzysz na niego poza ringiem, nie domyślisz się, co kryje się w środku tego faceta. On ma wielkie serce do walki, to Meksykanin, który uwielbia konfrontację. Nigdy w historii boksu nie widziano zawodnika wagi ciężkiej o takich cechach - mówi Robles.

- Ośmielam się porównywać go z zawodnikami, którzy zostawiają w ringu wszystko, takimi jak Oscar Valdez, Erik Morales czy Marco Antonio Barrera. Czuję, że pierwszy czerwca będzie dniem Andy'ego, jesteśmy zakochani w tym wyzwaniu i mamy znakomity plan na walkę z Joshuą. Ośmielamy się marzyć, przyjechaliśmy do Stanów Zjednoczonych po to, by odnosić tryumfy, by dawać Meksykowi radość (...) Andy jest bokserem, który nigdy nie leżał na deskach, jego jedyna porażka, poniesiona w pojedynku z Josephem Parkerem, to walka, którą według wielu wygrał. Więcej nauki wyciągasz jednak z porażki niż ze zwycięstwa. Andy patrzy teraz na życie inaczej - dodaje trener Ruiza Juniora.

- Nigdy wcześniej nie widziałem go tak ciężko trenującego i zmotywowanego. Wcześniej mieliśmy 10 tygodni przygotowań przed walką z Aleksandrem Dimitrenką, zawodnikiem tego samego wzrostu, co Joshua. Kiedy pokonaliśmy Dimitrenkę i otrzymaliśmy szansę walki z Joshuą, po prostu kontynuowaliśmy treningi. Teraz będziemy jeszcze lepiej przygotowani - kończy człowiek, który od ponad dwóch lat pracuje z jednym z najciekawszych bokserów współczesnej wagi ciężkiej.