WAŻNY LIST W SPRAWIE WALKI KOROBOWA: CZY ZACZNIE SIĘ DOCHODZENIE?

Leon Margules, adwokat Matta Korobowa (polscy kibice znają Margulesa głównie jako promotora boksu - przyp.red.) żąda w imieniu teamu Rosjanina dochodzenia w sprawie sędziowania w walce z Immanuwelem Aleemem. Dwa tygodnie temu Aleem zremisował z Korobowem na gali w Fairfax w stanie Virginia. Wokół rezultatu pojedynku pojawiły się duże kontrowersje.

Po ostatnim gongu sędziowie stosunkiem głosów dwa do remisu przyznali wygraną Korobowowi - 95:95, 96:95 i 97:93. Około dwudziestu minut później werdykt zmieniono na remisowy. Mark D'Attilio, który punktował 96:95, przyznał się bowiem do pomyłki i stwierdził, że na jego karcie powinien figurować wynik 95:95.

W oficjalnym liście wysłanym do prokuratora generalnego i gubernatora stanu Virginia, Margules zauważa, że sędziowie Mark D'Attilio i Brian Costello (obaj widzieli remis 95-95) z Virginii są również członkami komisji odpowiedzialnej za wybór sędziów. Wybrali więc sami siebie, wybierając przy tym na sędziego ringowego mało doświadczoną Michelle Myers, która także mieszka w Virginii. Wszystkie inne walki podczas gali były oceniane przez sędziów, którzy mieszkają poza Virginią.

Margules dołącza do listu kartę sędziowską, w której D'Attilio dokonał poprawek, zmieniając punktację dziesiątej rundy na niekorzyść Korobowa. Adwokat wskazuje również na błąd Michelle Myers w czwartej rundzie. Nokdaun na Aleemie został wówczas uznany za faul Korobowa. List Margulesa jako całość i jego odbiór mają duże znaczenie w kontekście kontrowersji dotyczących niektórych werdyktów w boksie. Jeżeli interwencja teamu Rosjanina przyniosłaby skutek, a dochodzenie wykazałoby nieprawidłowości, więcej werdyktów mogłoby być oficjalnie kwestionowanych przez prawników.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 24-05-2019 19:47:50 
Widać że HL zrobiony pod Aleema.
 Autor komentarza: fext
Data: 24-05-2019 19:48:04 
Oczywisty wał pod jakiś zakład. Ale werdyktu nie zmienią, bo by się zakotłowało, ktoś za ten remis wziął olbrzymią kasę i na pewno jej ot tak nie odda, w dodatku trzeba by wypłacić jeszcze tym, którzy obstawiali Korobowa. Nikt czegoś takiego nie puści.
 Autor komentarza: CrazyHorse
Data: 24-05-2019 19:58:57 
A kogo to obchodzi, to jakieś kurczaki z LHW albo niżej, Korobowa kojarzę 5 przez 10 z nazwiska, tego drugiego ani trochę.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 24-05-2019 20:19:02 
To jakaś pomyłka.
Oszukańcze werdykty to przecież specjalność rusków... pardon, "kacapów" albo "sowietów".
Wie to każdy orgowy troglodyta.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 24-05-2019 20:57:02 
Ostatnio w bliskich walkach warto stawiać na remisy. Kursy po 20-30, a już było kilka wałków, gdzie celowano w remis.
Canelo - Gołowkin, Fury - Wilder, no i teraz. Zwłaszcza, że promotorzy lubią rewanże i liczą na podwójny zarobek
 Autor komentarza: gerlach
Data: 24-05-2019 21:24:18 
Moze choc nadgryza ta patologie w USA. W Europie na ksiezyc powinien byc wystrzelony Sauer
 Autor komentarza: PawelToronto
Data: 25-05-2019 01:19:43 
ad. fext
A ja uparcie twierdzac, ze walka Fury-Kliczko byla ustawka narazam sie wciaz na zlosliwe komentarze.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.